1

(9 replies, posted in Visa kita)

na visų pirma tavo nurodytas atlyginimas nėra geras/vidutiniškas. aš sakyčiau, tai labiau mažas.
toliau dėl aukštojo, tai manau tikrai diplomas nėra būtinas. svarbiausia turėti gebėjimų ir/arba didelį norą tobulėti. žinoma portfolio taip pat nemaišo, norint įrodyti savo gebėjimus.
o šiuo metu rinkoje situacija tokia, kad yra labai didelis trūkumas programuotojų su bent 1-2 metų programavimo patirtim (nekalbant jau apie geresnius).
o ar daug su aukštaisias, tai manau, kad kaip ir kitų specialybių - pakankamai nemažai. tik diplomuotas != geras.

tai tu apsispręsk ko nori. rasti pasikartojančius ir išrinkti skirtingus yra skirtingi uždaviniai. variantas, kurį pasiūlė zygis yra teisingas, tik tu pats kaltas, jog nesupratai, pagal kurį stulpelį reikia grupuoti, o kurį skaičiuoti. o DISTINCT peteikia nurodyto stulpelio skirtingas reikšmes (nesvarbu jos kartojasi, ar ne). o tai jau kaip sakiau yra visai kita užduotis.

nu tai formai priskirk koki id, tarkim:

<form id="tavoForma"...

ir tada ant to savo inputo dedi oclick

<input type="image" onclick="document.getElementById('tavoForma').submit();"...

na man visos temos yra pakankamai įdomios. juolabiau įdomu, kaip dirba žmonės naudodami kitas technologijas. neturiu nieko prieš microsoft (kiekvienas renkasi technologijas pagal poreikį), o bent kažką žinot apie alternatyvas savo naudojamoms technologijoms manau visada naudinga =]

5

(5 replies, posted in Visa kita)

na visų pirma, opensource TVS'ų yra daug, o kurios konkrečiai gali reikėti tau, tai sunku pasakyti, nes viskas priklauso nuo poreikių ir reikalavimų tai TVS (plius net nežinom kokiai programavimo kalbai reikia).
o antra, jei tu ieškai TVS pardavui, tai opensource netinka, nes jų licenzijos tai draudžia. žinoma yra ir tokių TVS'ų, kur galima išsipirkt licenziją, bet čia vėlgi niuansai.

Sprendimą tai aš ir pats žinau, beje net ir paprastesnį =] mane domino pačio reiškinio esmė, nes kaip sakiau su php niekad negaudavau tokių rezultatų, o su JAVA/JS niekad nepataikiau ant tokių skaičių. Tiesa su java finansiniams duomenims išreikšti naudoju BigDecimal tipą, kuris automatiškai reikalauja nurodyt tikslumą, gal dėl to ir neaptikau javoj šio reiškinio =]

gerai, aiškiau viskas. ačiū minde, reik skaityt daugiau teorijos =]

na floating point skaičius ir aritmetiką, bei šių skaičių tikslumą aš puikiai žinau ir tenka susidurt nuolat. aš nelabai suprantu, kodėl gaunami būtent tokie rezultatai:

130.7 * 5.5 = 718.8499999999999
230.7 * 5.5 = 1268.85
30.7 * 55.5 = 1703.85
70.7 * 55.5 = 3923.8500000000004
230.7 * 55.5 = 12803.849999999999

t.y. mane glumina tai, jog neaišku kada kokių rezultatų tikėtis. vieną kartą rezultatas apvalintas, kitą kartą - ne. nuo ko tai priklauso? nes tarkim paėmus tą pačią sandaugą (230.7 * 5.5).toFixed(15) aš gaunu taip pat neapvalintą 1268.849999999999909

taip pat tą pačia tendensiją pastebėjau ir ant Javos. keista, kad anksčiau to nepastebėjau =] o su php visada pateikia rezultatą X.85, kol jo nepatikslini ar kol jis neperžengia "protingų" ribų =]. tuomet jau kaip ir priklauso.

susidūriau su ganėtinai absurdiška situacija: imu du skaičius (130.7 ir 5.5) ir atlieku jų aritmetinę daugybą. ir kaip manot, kokį atsakymą pateikia JavaScript? =]
pateikia 718.8499999999999, o teisingas turėtų būti 718.85. ši situacija egzistuoja tam tikruose intervaluose su tam tikrais skaičiais po kablelio.
jei kasnors žinot logišką paaiškinimą, kodėl taip vyksta, su mielu noru išklausyčiau =]

Exploder wrote:

Sveiki! Kokių būtų žinote optimizuoti UPDATE užklausas? Na tarkim kaip updatint dvi lentas viena užklausa ir pan...
Tik nesiųskite į kitas svetaines, nes čia žmonės ateina , kad čia ir žinoti, jei norėtų iškart eitų kitur.

kai žmogus taip prašo, negaliu atsispirti - dokumentacija

Exploder wrote:
zygis wrote:

Iš kur tau žinoti, ko čia žmonės ateina... Linkai "į kitas svetaines" paprastai būna į dokumentaciją...

Užtenka žinoti žodžio 'forumas' reikšmę.

tai paaiškink neišprususiems.

o dabar aš tau šiek tiek paaiškinsiu.
žmonės ateina į forumą tuomet, kai dokumentacijos skaitymas, pavyzdžių žiūrėjimas neduoda norimo rezultato dėl nedokumentuotų įpatybių, kurios suprantamos tik patirtį turintiems specialistams, arba turima informacija jiems yra per daug nesuprantama, tad reikalingas kažkokių niuansų pakomentavimas/išaiškinimas arba visko apibendrinimas. tad toks žmogus atėjęs į forumą, prašo jo dalyvių pagalbos ir neaiškina, kaip jie turi jam padėti, o ima viską ką gauną ir būtinai pasako ačiū.

10

(4 replies, posted in PHP)

swetimas wrote:
Ramex wrote:

jei nori gaut kažką nemokamai, gali pasinaudot phpmyadmin.

Kiekviena kartą prisijunginėt ir trinti duomenis tikrai nėra smagu. Matau kad šiais laikais be papildomų išlaidų nieko negausi

tik nesakyk, kad tu tikėjais, jog dabar ims kažkas ir puls tau kažką rašyt? =] tokio kodo, kuris atitiktų būtent tavo norus - nėra. yra vienintelis būdas pasinaudoti betkuriuo DB administravimo įrankiu (phpmyadmin manau čia labiausiai tinka) arba mokėti pinigėlius, kad kažkas parašytų aplikaciją, kuri atliks tavo noprimą funkcionalumą.

11

(4 replies, posted in PHP)

jei nori gaut kažką nemokamai, gali pasinaudot phpmyadmin.

na matai, manau mūsų lietuvos programuotojams tenka su daug kuom susidurt (kad ir tiesiog savišvietos tikslais).
o pabandęs nieko nepraradau =]

touchscreen'ų aš taip pat žinau iki kaklo. mane domina konkrečiai šiam poreikiui labiausiai tinkantys, atsižvelgiant ir į juos valdančią programinę įrangą.
palyginimų lentelės man ir nereikia, aš klausiu tikėdamasis, kad gal žmonės, kuriem teko susidurt su tokia užduotim, patars kažką. nes tiesiog čia mano akim sprendimų yra daug, bet man norėtųsi žinot optimalų, kadangi šioje srityje nėra tekę dirbt.

o tas supersignature, vienas iš variantų.

ne tai šitą aš kuo puikiausiai žinau. man dabar reikia kokie įrenginiai tam tinka (modeliai plius juos valdanti operacinė sistema jei tokia naudojama), toliau konkrečios programos atliekančios mano aprašytą veiksmą (jei tokios yra).

aš kaip suprantu, tokiai užduočiai tiktų tik tie įrenginiai, kurie valdomi spec pagaliukais (pirštu juk neraitysi parašo =]).
toliau, gal tarkim ant kokios windows mobile ar kokios kitos sistemos egzistuoja jau tokie sprendimai atlikti? su sąlyga kad nekainuoja kosminių pinigų. nes pvz jei rašyti man pačim, šiai dienai man lengviausia būtų ant android.

esmė ta, kad man reikia konkrečių variantų su pliusais ir minusais, nes teorija man daugmaž žinoma =]

tai tu apsipręsk, ar tu nori skaityti tokį failą ar įrašyti? =]

yra ir kitas variantas. tu failą skaitai tarkim su php, ir paeiliui įvykdai visas jame aprašytas užklausas.
čia sudėtingesnis variantas =]

Pradžiai mane tiesiog domina ekrano vaizdo nuskaitymas ir išsaugojimas į image tipo failą po to, kai buvo ekrane kažkas pabraukyta. aš manau, kad tai neturėtų būt sudėtinga, tiesiog norisi žinot kokie būtent įrenginiai tam labiausiai tinka (hardware ir software deriniai) bei gal jiems jau egzistuoja tokie sprendimai atlikti.

gal dar kiek neaiškiai apibrėžiau situaciją. mano minimi įrenginiai yra delninukai (smartfonai ir visos kitos alternatyvos, ant kurių ekranų būtų galima rašyti).
kažką panašaus šiom dienom naudoja pašto kurjeriai, kai pristato kažkokį siuntinį ir duoda pasirašyti į savo device'ą.

gal kam teko susidurti su parašo paėmimu iš mobiliojo įrenginio? apie šį dalyką aš praktiškai nieko nežinau, tad turiu daugybę klausimų.
kokius įrenginius šiai dienai tam galima naudot (gal kažkokie smartphone'ai)? ar yra kokia programinė įranga tokiam reikalui? ar turint įrenginį sunku tai susiprogramuot pačiam (o gal tai default sistemos funkcija)?
lauksiu kuo daugiau informacijos arba nuorodų į resursus =] galit mestelt ir keyword'ų, kuriuos galėčiau naudot paieškai

ICan wrote:

nu tesiog nenorejau persikrauti kodu nes tikrai zinojau kur ir kkokia klaida darau o dabar kai pabandgiau ta funkcija

jei tu būtum žinojęs, kokia klaida, tai tau net nebūtų reikėję čia kreiptis. todėl nesakyk, kad žinojai, nes taip nebuvo =]
o klaidų handlingas nėra bereikalingas kodas, kuo greičiau tai suprasi, tuo bus pačiam geriau

Pirmiausia, išmok debugint. funkcija mysql_query grąžina resursą, jei užklausa buvo sėkmingai įvykdyta. Paskui tu tą resursą naudoji kaip funkcijos mysql_fetch_array parametrą. šiuo atveju, užklausa nebuvo sėkmingai įvykdyta, tad resursas nebuvo grąžintas. kokia įvyko klaida, gali pasižiūrėti per funkciją mysql_error. paprasčiausiai tai būtų padaryti taip:

$res = mysql_query($query) or die(mysql_error());

ir taip žinosi, kas konkrečiai tavo užklausoje yra ne taip. kitas dalykas, ar tu esi tikras, kad tavo kintamasis $tpage saugo skaitinę reikšmę? vėlgi labai lengva patikrinti su var_dump funkcija, kuriai kaip parametrą perduosi būtent savo kintamąjį.
ir pabaigai, aš visgi pasakysiu kas blogai yra tavo užklausoje, nes tai labai akivaizdu. kokio velnio $lpage rašai į viengubas kabutes? užklausa turėtų atrodyti taip:

$query="SELECT * FROM news ORDER BY data DESC LIMIT {$lpage}, 3";

beje, tik parašęs atsakymą, pastebėjau dar vieną niuansą - pas tavęs skiriasi kintamųjų vardai: vienur $lpage, okitur $tpage.