Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/pasokime/domains/mysql.lt/public_html/forumas/include/parser.php on line 820

Topic: didžiausias galimu stulpelių skaičius lentelėje [mysql 4]

Laba diena,

įdomu sužinoti kiek daugiausiai stulpelių gali būti lentelėje. O gal tas skaičius neribotas

Re: didžiausias galimu stulpelių skaičius lentelėje [mysql 4]

La,

Na skaičius aišku yra. Jis priklauso nuo MySQL variklio, ir jis yra pakankamai didelis, kad jeigu jau jį pasieksit tai bus galima daryti išvadą, kad kažką netaip darote - kitaip sakant kažkas blogai su Jūsų duomenų struktūromis.

Re: didžiausias galimu stulpelių skaičius lentelėje [mysql 4]

hmm. Dabar galvoju, jeigu saugosiu daug informacijos apie vartotoją, man bus labai patogu viską dėti į vieną lentelę. Tačiau kuriant web-based žaidimą šis skaičius gali būti labai įvairus: ištekliai, pinigai, prisijungimo informacija, kontaktinė informacija, būsena, tobulinimai, bei kita info. Dabar šis skaičius pas mane siekia 30. Variklis MyISAMI. Jeigu kartais nebetilptų, tūrėčiau kurti dar vieną lentelę, kur su indentiškais id galėčiau pratęsti, bet tai nebūtų patogu.

Beje koks maždaug tas skaičius gali būti? Ar stulpelių skaičius labai įtakoja užklausų skaičių (aišku aš po SELECT visada apibrėžių ko man konkrečiai tuo momentu reikia) ir pnš

Re: didžiausias galimu stulpelių skaičius lentelėje [mysql 4]

Tas skaičius viršija dešimtis tūkstančių.

5 (edited by neworld 2007-01-08 18:56:14)

Re: didžiausias galimu stulpelių skaičius lentelėje [mysql 4]

minde wrote:

Tas skaičius viršija dešimtis tūkstančių.

oho, manau man pilnai užtektų kokį 128, na gal 256. Na dėkui už informaciją. Dabar galėsiu ramiai programint nebijodamas dėl stulpelių skaičiaus viršijimo ;)

panaršęs internete įsitikinau innoDB gali tureti >1000 stulpelių, o mysql >=128, nes gali tureti 128 indeksuotus stulpelius.

Re: didžiausias galimu stulpelių skaičius lentelėje [mysql 4]

Jeigu neklystu, tokio skaičiaus, kuris ribotų stulpelių kiekį kaip ir nėra. Viskas atsiremia į kitas ribas: duomenų bazės dydis, riboti resursai ir pan.

128 ar 256 stulpeliai jau yra pakankamai daug. Galbūt yra galimybė Tokią lentelę suskaidyt į 2-3 lenteles po kelis stulpelius (normalizacija).

Aišku, normalizuojant truputi kris duomenų išrinkimas/įrašymas, bet pati struktūra bus "lengvesnė".

p.s.: struktūrą reikia rinktis pagal poreikius, čia normalizavimą pateikiau tik kaip galimybę išvengti "daug stulpelių", tuo tarpu puikiai suprantu, kad kartais tenka denormalizuoti struktūras siekiant našumo

Re: didžiausias galimu stulpelių skaičius lentelėje [mysql 4]

minde wrote:

Jeigu neklystu, tokio skaičiaus, kuris ribotų stulpelių kiekį kaip ir nėra. Viskas atsiremia į kitas ribas: duomenų bazės dydis, riboti resursai ir pan.

128 ar 256 stulpeliai jau yra pakankamai daug. Galbūt yra galimybė Tokią lentelę suskaidyt į 2-3 lenteles po kelis stulpelius (normalizacija).

Aišku, normalizuojant truputi kris duomenų išrinkimas/įrašymas, bet pati struktūra bus "lengvesnė".

p.s.: struktūrą reikia rinktis pagal poreikius, čia normalizavimą pateikiau tik kaip galimybę išvengti "daug stulpelių", tuo tarpu puikiai suprantu, kad kartais tenka denormalizuoti struktūras siekiant našumo

našumas svarbu. o aš tik paklausiau tam kad galvojau jeigu galima ikelti nedaug stulpeliu, gal tam tikros rusies informaciją perkelti kitur. Tačiau jei limitai dideli, arba nėra, tai tada pasirenku stulpelius dėti į viena lentelę. Taip sutaupysiu užklausų skaičių ir pnš.