1 (edited by dom 2011-02-17 01:10:40)

Topic: darbo paieška

Kokios galimybės susirasti gerai/vidutiniškai apmokamą darbą (turiu omeny: 1500-2000 'į rankas'), nebaigus aukštojo? Gal užtenka patirties ir 'iškalbingo' portfolio? Nes tos mokslo kainos šiuo metu, gan atbaido... :) kokia situacija? daug programerių su aukštaisiais?

Re: darbo paieška

na visų pirma tavo nurodytas atlyginimas nėra geras/vidutiniškas. aš sakyčiau, tai labiau mažas.
toliau dėl aukštojo, tai manau tikrai diplomas nėra būtinas. svarbiausia turėti gebėjimų ir/arba didelį norą tobulėti. žinoma portfolio taip pat nemaišo, norint įrodyti savo gebėjimus.
o šiuo metu rinkoje situacija tokia, kad yra labai didelis trūkumas programuotojų su bent 1-2 metų programavimo patirtim (nekalbant jau apie geresnius).
o ar daug su aukštaisias, tai manau, kad kaip ir kitų specialybių - pakankamai nemažai. tik diplomuotas != geras.

Su sąlyga, kad šūdo nebus...

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/pasokime/domains/mysql.lt/public_html/forumas/include/parser.php on line 820

Re: darbo paieška

Priklausomai kokiam mieste ieskai darbo. Tarkim Klaipedoje 1500-2000 toks atlyginimas yra pakankamai geras. Nes cia rinka pergrusta imonemis kurios susijusios su kodinimu (nesneku vien apie WEB). Realiai Klaipedoje alga kiek zinau apie apie 1500 i rankas, bet su autorine sutartim. Uz tuos 1500 tektu apsiimti Nuo dizaino karpymo iki projekto isleidimo jei snekant apie WEB, kiti iesko All in One. Kaip pvz Sitam poste kai idejau screen'a su reikalavimais ir kokia alga :) http://www.mysql.lt/forumas/viewtopic.php?id=1516

Re: darbo paieška

Aukšojo mokslo diplomas nėra reikalingas, kad įrodyti jog moki programuoti.

Jis reikalingas tam, kad įrodytum, jog esi girdėjęs aukštojo mokslo paskaitų apie įvairius dalykus - turi platesnę pasaulėžiūrą IR/AR moki "suktis" IR/AR esi šiek tiek protingesnis negu tas, kuris to diplomo neturi.

Vieni tuos diplomus nusiperka net nebuvę nei vienoje paskaitoje, kiti juos gauna už sugebėjimus.

Aukštojo mokslo diplomas nėra mirtina būtinybė, bet jis duoda papildomą pasitikėjimą tą diplomą turinčiam ir papildomą pliusą, kai darbdavys skaito tavo CV.

Mano diplomo niekas niekada neprašė parodyt.

5 (edited by dom 2011-02-17 16:19:12)

Re: darbo paieška

"Mano diplomo niekas niekada neprašė parodyt." pralinksmino:))). Aiškuma, dėkui kolegos už išsamius atsakymus ;-)

Re: darbo paieška

Na čia tokia realybė, pas mane yra "KTU Informatikos" diplomas, bet realiai jis niekam nėra ir nebuvo idomus (-;

Aukštasis mokslas (universitetinis) neduoda specialybės. Duoda tik platesnę pasaulėžiūrą ir tam tikras papildomas galimybęs kažko išmokti. Jeigu tu labai norėsi mokytis tai išmoksi ir be to universiteto. Aš pats esu praleidęs nemažai paskaitų ir prasėdėjęs laboratorijose prie kompiuterių mokindamasis tai, kas man tuo metu patinko, vietoje to, kad klausytis kokios nuobodybės apie kalbos kultūrą ar pan.

Aukštojo mokslo diplomas praverčia jeigu planuoji dirbti valdiškoje sferoje arba tapti politiku (-;

Tiem, kas nori gauti profesiją (o ne auktšąjį išsilavinimą) tai tiem rekomenduoju pasidomėti aukštesniosiomis mokyklomis / kolegijomis. Ten gauni jau profesiją ir daugiau laiko skiri žemisškiem dalykam (-;

7 (edited by Lukas 2011-02-17 20:19:40)

Re: darbo paieška

na politikui diplomas irgi ne pats savrbiausias dalykas... http://www.youtube.com/watch?v=g2kqe3r6ewA

8 (edited by dom 2011-05-19 06:26:32)

Re: darbo paieška

O jei stoti į kitą specialybė pvz: verslas, ekonomika (studijos pigesnės, nei informatikos/programavimo) ir dirbti programuotoju, o šiaip verslas, ekonimika šiek tiek traukia, bet IT labiau. Turbūt nelabai verta?.. Na aš pvz turiu porą sertifikatų + artimiausiu metu bandysiu padidint jų skaičių, portfolio taip pat šiokį tokį turiu, bet visi aplinkui sako jei be diplomo: mažai mokės, išmes iš darbo ir t.t. :).. - Tiesos yra? Tai neapsisprendžiu kaip čia daryt dabar, nes šiemet baigiu vidurinę.. galvoju metus padirbt arba jei viskas ok su darbu ir toliau, tai nesukt galvos ir nesimokyt, arba stot pvz į ekonomiką/verslas ar panašiai, neakyvaizdžiai, gal geriau negu nieko.. ( think )

Re: darbo paieška

Na nežinau kaip nesimokyt reik, kad už informatikos studijas reiktų mokėt :D
šiaip kaip ir sakė, diplomas nėra tiek svarbus, jei turi ką parodyt, kad moki.
(Nors diplomas tikrai nepakenks)
O kodėl negali vienu metu mokytis ir dirbti? Nemažai IT kompanijų siūlo laisvą darbo
grafiką, tad laiko tikrai netrūks.

dom wrote:

O jei stoti į kitą specialybė pvz: verslas, ekonomika (studijos pigesnės, nei informatikos/programavimo) ir dirbti programuotoju, o šiaip verslas, ekonimika šiek tiek traukia, bet IT labiau. Turbūt nelabai verta?.. Na aš pvz turiu porą sertifikatų + artimiausiu metu bandysiu padidint jų skaičių, portfolio taip pat šiokį tokį turiu, bet visi aplinkui sako jei be diplomo: mažai mokės, išmes iš darbo ir t.t. :).. - Tiesos yra? Tai neapsisprendžiu kaip čia daryt dabar, nes šiemet baigiu vidurinę.. galvoju metus padirbt arba jei viskas ok su darbu ir toliau, tai nesukt galvos ir nesimokyt, arba stot pvz į ekonomiką/verslas ar panašiai, neakyvaizdžiai, gal geriau negu nieko.. ( think )

Re: darbo paieška

Visad yra galimybė mokytis ne dieniniame skyriuje. Aš tą galimybę kuo puikiausia naudoju. Pilną darbo dieną atidirbu ir vakare į paskaitas. Labai patogu tai, kad aš savo darbą žinau ir beveik kiekvieną atsiskaitymą galiu paversti naudingą sau, kaip programuotojui. Vienur gauni tik ideją, kitur visą kursinį darbą parašai apie tai, kam paprastai laiko nerastum :) Rezultatai dažniausia būna džiuginantys ir neilgai trukus vienas ar kitas dalykas pradedamas naudoti darbe.

MongoDB Certified Developer
MongoDB Certified DBA
Zend Certified Engineer