Topic: Paskolos išsimokėjimo grafikas

Sveiki,

esu dar labai žalias, darau nedidelį projektą savo iniciatyva ir nedirbu IT, bet šiek tiek krapštau Python ir SQL, todėl labai nebarkit.

Įmonė išperkamosios nuomos būdu parduoda puspriekabes. Dabar turiu 5 lenteles (diagramą prisegiau). Į priekabos lentelę sukris duomenys, kuriuos vartotojai suves generuodami pirkimo-pardavimo sutartį. Buhalterė uploadins XML su gautais mokėjimais, kurį Pythonas išparsinęs, sudėlios į atskirą lentelę. Kol kas turiu padaręs grafikas lentelę, kuri būtų panašios formos (kopinta iš www, todėl trūksta poros stulpelių - visus laukus galima pamatyti prisegtame printscreene):

id          Payment Num    Due Date    Running Expected Total
1                   1          05-Jan-2003    1000.00
1                   2          05-Jan-2004    2000.00
1                   3          05-Jan-2005    3000.00
1                   4          05-Jan-2006    4000.00
1                   5          05-Jan-2007    5000.00
2                   1          20-Dec-2008    25.00
2                   2          20-Jun-2009    50.00
2                   3          20-Dec-2009    75.00
2                   4          20-Jun-2010    100.00
2                   5          20-Dec-2010    125.00

Pasiskaičiau, kad čia vėliau galiu susidurti su įvairiomis problemomis ateityje, nes unikalumas nustatomas iš id ir mokejimo_nr. Išieškojau internetus, bet nerandu ir nesuprantu, kaip geriau sumodeliuoti tas lentas. Galutinis tikslas - galėjimas useriui filtruotis: 1. pradelstus mokėjimus, 2. priekabas (sutartis), kurioms liko nors vienas mokėjimas etc.

Gal kas pasidalins idėjomis ar gerąja praktika? Iš anksto dėkui.

Post's attachments

Screen Shot 2016-05-13 at 10.16.09.png 160.46 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Re: Paskolos išsimokėjimo grafikas

Na aš gal šalinčiau grafikas.id, vietoje to pridėčiau grafikas.priekabos_id, ir padaryčiau indeksą primary key iš dviejų stulpelių (priekabos_id + mokėjimo_nr). Tada ir sąryšis tarp lentelių pasikeis, nes dabar pas tave rodo, kad grafikas gali būti vienas o priekabų daug, kas prieštarauja logikai.
O dėl ateities planų - tai lengviausia paimti ir pasirašyti po realia užklausą kiekvienam planuojamam/galimam atvejui. Jei pavyksta - kaip ir nėra problemos. Jei kažkur stringi - pažiūrėk kaip galima geriau tuos duomenis sudėti. Bent aš taip darydavau.

P.S. peržiūrėk tuos varchar(45), kokios "pastabos" tikrai netilps :)

MongoDB Certified Developer
MongoDB Certified DBA
Zend Certified Engineer

Re: Paskolos išsimokėjimo grafikas

Dėkui už atsakymą. Taip, ten truputį neteisingą sąryšį buvau palikęs prieš postindamas. Jau susitvarkiau, priekabos_id taip pat yra, o pastabų talpą irgi pasitiuninau:) Dabar truputį su django-tables2 kariauju. Gal kas turit patirties su juo?