Topic: lamerio klausymai

ka as galesiau gero padaryt su mysql?

Re: lamerio klausymai

Laikyti duomenis, patogiai jais operuoti ir greitai bei patogiai išrinkti.

Re: lamerio klausymai

Lameriškas klausimynas, bet labai prašyčiau atsakyti rimtai. Jei netinku čia - tiesiog ištrinkit :-/
Taigi.
Galbūt man reikės pačiam instaliuotis e107 turinio valdymo sistemą su tam tikrais mod'ais. Ir, deja, gali tekti prireikti sukurti MySQL duombazę.
Sukurti - ne bėda, sako, kažkokie įrankiai egzistuoja. Tačiau mano puslapiui reikia sukurti klausimyną, prie kurio būtų privaloma fotografija.
bėda ta, kad mano klausimynu dalis įrašų būtų tarpusavy susieta. tarkime, jei pasirenki kategoriją A, ji susiejama su kategorija D ir kategorija H. Atitinkamai - ir paieška. Klausimų - apie 10, subklausimų bent 30.
Klausimėlis: ar yra koks super-blondiniškas įrankis (WYSIWYG), su kuriuo taiu galėčiau paprastai padaryti? Googlo nesiūlyti, jame milijonai sprendimų ir nežinia kuris tinka.

Re: lamerio klausymai

phpMyAdmin pabandyk.

Tik tiek, kad jeigu nesi dirbęs su duomenų bazėmis ir SQL užklausomis tai geriau neprasidėk iš viso.

Re: lamerio klausymai

Ačiū už atsakymą...tačiau ką man daryti, jei noriu instakliuotis e107 ir noriu duombazės? nejau nėr kokio blondiniško metodo?

Re: lamerio klausymai

maniakas wrote:

Ačiū už atsakymą...tačiau ką man daryti, jei noriu instakliuotis e107 ir noriu duombazės? nejau nėr kokio blondiniško metodo?

Tai kas tau nesigauna?

Re: lamerio klausymai

Aš kol kad nė nepradėjau dirbti - noriu tiesiog žinoti kaip darosi ir ar yra koks blondiniškas būdas redaguoti db. Dabar man rūpesčiai dėl kitos svetainės - savo taloniukus apgreidinsiu vėliau, gal apie naujus metus. Va ir turiu žinoti: ar yra šansų pajėgti pačiam, ar reikės ieškoti programerio, kuris man tą DB sukurtų.

Re: lamerio klausymai

Duomenų bazei redaguoti blondinėms yra įrankis, kurį jau minėjau : phpMyAadmin

Re: lamerio klausymai

Jei dar neįkyrėjau - pradedam nuo nulio.
įėjau į savo saito php my admin. matau vaizdelį:

Serverio versija: 4.1.22-standard
Protocol version: 10
Serveris: Localhost via UNIX socket
Vartotojas: ****i@localhost
MySQL koduotė: UTF-8 Unicode (utf8)
MySQL prisijungimo rūšiavimas:  Sukurti naują duombazę:
Nėra privilegijų
Rodyti MySQL aplinkos būseną
Rodyti MySQL sistemos kintamuosius
Procesai
Simbolių rinkiniai ir Palyginimai
Saugojimo Varikliai
duombazės
Eksportuoti
Import
Išsiregistruoti

Klausimas Nr.1 - kodėl neturiu privilegijų (aš juk saito savininkas!) kurti naujos DB? Kur rasti tas privilegijas?

Re: lamerio klausymai

Serverio ar saito?

Jeigu saito tai gal perki shared hostingo paslaugas? Jeitu taip - tai tikriausiai, kad duomenų bazę gali kurti per administravimo panelę.

Re: lamerio klausymai

Shared hostingas, Totalchoicehosting.com
Nuėjau į cpanelį, i ten - į phpmyadmin: neduoda.
Sukurti (to ne itin sąžiningo programerio) 4 vartotojai, bet aš nežinau kuris jų esu aš. Kažkuriam uždėjau visas įmanomas teises, bet man tų teisių neatsirado.
Ką daryti?

Re: lamerio klausymai

Ieškok pačiame CPanelyje, kur gali kurti duomenų bazes. Arba klausk supporto (palaikymo) mes juk negalim žinoti kokios ten tavo teisės ir ką tu gali daryt. Gal pas tave aplamai galima tik viena duomenų bazė.

Re: lamerio klausymai

Pas mane neribotas db kiekis. Ačiū, eisiu Totalčoiso supportą kankinti.