Topic: CSV nepažista UTF-8

Sveiki,
Pradėjau iš mysql duomenis kelti į csv bet dingsta lietuvybė. Forumuose skaičiau kad nepalaiko csv utf8, ir reikia naudoti mb_convert_encoding verčiant iš utf8 į utf16LE arba ASCII. Bandžiau ir taip ir taip - lietuviškos raidės virsta vistiek į herogrifus. Gal galite padėti?
Dėkui.

2 (edited by minde 2008-10-27 12:48:46)

Re: CSV nepažista UTF-8

Ką reiškia nepalaiko? Su kokia programa žiūri CSV? Jeigu su MsExcel tai daryk konversiją į "ISO-8859-13", jeigu OpenOffice tai UTF8 puikiai tinka. Kitaip sakant čia klausimas ar softas, kuris skaito tą CSV failą atskiria ir teisingai interpretuoja koduotę.

Re: CSV nepažista UTF-8

Failas bus žiurimas tik su MS Excel.
Bandžiau, kaip jūs sakėte:

$str = "ąčęėįšųūž";
$out = mb_convert_encoding($str, "ISO-8859-1", "UTF-8");
header('Content-type: application/octet-stream');
  header("Content-Disposition: attachment; filename=excelfile.csv");
  header("Pragma: no-cache");
  header("Expires: 0");

echo $out;

O gavau ?????????

Re: CSV nepažista UTF-8

Blogai nukopijauvau, ten turėjo būti "ISO-8859-13".

Re: CSV nepažista UTF-8

Valio padėjo!!!!!!
Labai dėkui.

Re: CSV nepažista UTF-8

Dar norėjau paklausti dėl csv failo formatavimo. žinau \n \t \r paskirtį, bet kaip galima padaryti kad cėlės būtų matomos, tai yra kad lentelė csv faile būtų subrukšniuota.

Re: CSV nepažista UTF-8

Niekaip, CSV ir yra CSV.. jeigu reikia kažko daugiau darai XLS.

Re: CSV nepažista UTF-8

Dėkui. Su xls išėjo.

Re: CSV nepažista UTF-8

Ir man padejo :) Aciu tau minde.

Re: CSV nepažista UTF-8

Minde o kaip but su ž ir š ?

Re: CSV nepažista UTF-8

manjana wrote:

Minde o kaip but su ž ir š ?

Klausimą patikslink.

Re: CSV nepažista UTF-8

Beda turiu as su koduotem, noriu get metodu perduoti skirtingu kalbu raides ir dupa gaunas, tai lietuviu gerai, rusu, blogai tai atvirksciai.
Per rewrite mode index elgesi su kalbom kaip jam patinka, tyciojosi rupuze is manes.

Re: CSV nepažista UTF-8

man reikia paroditi ekrane zodi Русь perduota get metodu.

Re: CSV nepažista UTF-8

kas yra dar idomu, tai kad nefiltruojant jokiais filtrais, ISO-8859-13 header, man rusiskas raides grazina ACSII formatu.

Re: CSV nepažista UTF-8

manjana wrote:

kas yra dar idomu, tai kad nefiltruojant jokiais filtrais, ISO-8859-13 header, man rusiskas raides grazina ACSII formatu.

čia jau bus naršyklės problemos,jeigu tu nori URL'e matyti UTF8 ar kitas koduotes tai tau šiandien to nelabai pavyks padaryti.

Jeigu esmė yra tik perduoti, o nesvarbu, kas matoma, tai galima tuos duomenis pabandyti užkoduoti url saugiu formatu, o perdavus atsikoduoti, pradžiai galima pabandyti naudoti urlencode()/urldecode().

Skaityti čia: http://lt.php.net/manual/en/function.urlencode.php

(nepamiršti komentarų)

Taip pat, pažiūrėk, kaip tą daro Mediawiki, nes pas juos visom kalbom straipsnių pavadinimai yra url'e.

Re: CSV nepažista UTF-8

minde wrote:

Ką reiškia nepalaiko? Su kokia programa žiūri CSV? Jeigu su MsExcel tai daryk konversiją į "ISO-8859-13", jeigu OpenOffice tai UTF8 puikiai tinka. Kitaip sakant čia klausimas ar softas, kuris skaito tą CSV failą atskiria ir teisingai interpretuoja koduotę.

Minde tu kaip visuomet ant aukstumos. :)

Aciu. Eilini karta man tavo forumas padejo :)