1 (edited by skuelas 2011-06-21 08:30:09)

Topic: Laikas

Zodziu yra keista situacija, nei sio nei is to pradejo laika blogai rodyt sakau gal serverio adminas ka nors pridare bet irodymu neturiu... Serverio laika rodo gerai, tik kai siuncia kokia info i duomenu baze su NOW() funkcija vienur gerai nusiuncia laika kitur blogai t.y. + 1 valanda. kas cia galki buti?

var_dump(0 == 'tekstas'); // TRUE. ar zinai kodel? :)

Re: Laikas

laiko zona matyt negerai nustatyta
iš esmės tai mysql ir php gali turėti skirtingas laiko zonas.

MongoDB Certified Developer
MongoDB Certified DBA
Zend Certified Engineer

Re: Laikas

zygis wrote:

laiko zona matyt negerai nustatyta
iš esmės tai mysql ir php gali turėti skirtingas laiko zonas.

laiko zona gali tureti atskirai ir php ir mysql? ar eina man paciam patikrinti ju apieju laikus kaip nors?

var_dump(0 == 'tekstas'); // TRUE. ar zinai kodel? :)

Re: Laikas

MySQL'o laiko zonos:

SELECT @@system_time_zone, @@global.time_zone, @@session.time_zone;

Re: Laikas

minde wrote:

MySQL'o laiko zonos:

SELECT @@system_time_zone, @@global.time_zone, @@session.time_zone;

cia riekia ivesti i sql forma phpmyadmine ar per php faila/skripta?

var_dump(0 == 'tekstas'); // TRUE. ar zinai kodel? :)

Re: Laikas

Ivedziau i mysql admina tai gaunu tik ETT system system

var_dump(0 == 'tekstas'); // TRUE. ar zinai kodel? :)

Re: Laikas

skuelas wrote:

cia riekia ivesti i sql forma phpmyadmine ar per php faila/skripta?

čia SQL užklausa, didelio skirtumo nėra per kur pelsiti, svarbu kad žinotum ką rodo rezultatas. Jeigu leisi per phpMyAdmin tai nežinosi ar tam tikri kintamieji tavo programoje turės tokias pačias reikšmes...

Re: Laikas

minde wrote:
skuelas wrote:

cia riekia ivesti i sql forma phpmyadmine ar per php faila/skripta?

čia SQL užklausa, didelio skirtumo nėra per kur pelsiti, svarbu kad žinotum ką rodo rezultatas. Jeigu leisi per phpMyAdmin tai nežinosi ar tam tikri kintamieji tavo programoje turės tokias pačias reikšmes...

leidau ir per php skripta ta pati grazina

var_dump(0 == 'tekstas'); // TRUE. ar zinai kodel? :)

Re: Laikas

Atradau!!! ivedziau i phpmyadmino sql langa SELECT NOW(); ir pasirodo mysql laiko zona +1

var_dump(0 == 'tekstas'); // TRUE. ar zinai kodel? :)

Re: Laikas

skuelas wrote:

Atradau!!! ivedziau i phpmyadmino sql langa SELECT NOW(); ir pasirodo mysql laiko zona +1

Tai čia tas pats variantas kaip ir:

skuelas wrote:

Ivedziau i mysql admina tai gaunu tik ETT system system

Galvojau, kad jau turi būt viskas aišku kame bėda gavus šį rezultatą.

Nes...  http://en.wikipedia.org/wiki/Eastern_European_Time

Re: Laikas

minde wrote:
skuelas wrote:

Atradau!!! ivedziau i phpmyadmino sql langa SELECT NOW(); ir pasirodo mysql laiko zona +1

Tai čia tas pats variantas kaip ir:

skuelas wrote:

Ivedziau i mysql admina tai gaunu tik ETT system system

Galvojau, kad jau turi būt viskas aišku kame bėda gavus šį rezultatą.

Nes...  http://en.wikipedia.org/wiki/Eastern_European_Time

tai vistiek laikas blogai nustatytas serverio admino buvo ane?

var_dump(0 == 'tekstas'); // TRUE. ar zinai kodel? :)

Re: Laikas

skuelas wrote:

tai vistiek laikas blogai nustatytas serverio admino buvo ane?

žiūrėk... serveryje nustatyta EET. Ar čia yra blogai ar gerai ne tau ir ne man spręsti, nes mes nežinom kur realiai stovi serveris ir kokia jo paskirtis.

Kitas klausimas, kokioje laiko zonoje gyveni tu ar tavo aplikacija? Ar bent žinai? Tada galima daryt kažkokias išvadas kaip viską suderint. Pvz aš gyvenu EEST, kuris nuo EET skiriasi 1h vasaros metu.

Jeigu tu galvoji, kad serveryje esant 100 puslapių iš skirtingų laiko juostų adminas kiekvienam iš jų turi reguliuoti serverio laiką tai tu labai klysti. Tu savo programoje turi nustatyti, kurios laiko juostos laiką jai naudoti, to nedarant imamas sistemis laikas, nes tokie faktiniai nustatymai.

Re: Laikas

Matai buvo viskaqs gerai iki tol kol adminas dare pakeitimus pas save mano manymu jis ten kazka pridirbo ir ne viska uzlope todel ir manau kad jis ta laika blogai nustate nes viskas buvo gerai su tuo laiku iki tol kol jis emesi darbu :D

var_dump(0 == 'tekstas'); // TRUE. ar zinai kodel? :)

Re: Laikas

skuelas wrote:

Matai buvo viskaqs gerai iki tol kol adminas dare pakeitimus pas save mano manymu jis ten kazka pridirbo ir ne viska uzlope todel ir manau kad jis ta laika blogai nustate nes viskas buvo gerai su tuo laiku iki tol kol jis emesi darbu :D

Tai, kad viskas iki šiol "buvo gerai" yra tik tau palankus sutapimas. Programa turi veikti gerai netgi adminui keičiant sistemos laiko juostą kas 5 minutes.

Re: Laikas

Aš vengdamas panašiu problemų php skripte nurodau mano laiko zoną ir nenaudoju mysql funkcijos NOW().

MongoDB Certified Developer
MongoDB Certified DBA
Zend Certified Engineer

Re: Laikas

zygis wrote:

Aš vengdamas panašiu problemų php skripte nurodau mano laiko zoną ir nenaudoju mysql funkcijos NOW().

Tai reikia ir MySQL'e po prisijungimo nusistatyti savo laiko zoną (ar sesijos kliento) ir galėsi naudoti NOW() (-;

SET time_zone = timezone;

Plačiau: http://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/ … pport.html

17 (edited by zygis 2011-06-21 15:04:20)

Re: Laikas

Tai taip, bet jei tai yra selectas, tuomet sąlygoje naudodamas NOW() query cache paleistum niekais, o jei bus sąlygoje įrašau date('Y-m-d H:i:00') visą minutę užklausų rezultatai bus kešuoti. Paėmus protingesnį intervalą dar daugiau išloštum.
P.S Darant papildomą užklausą į db gali kiek pailgėti vykdymo laikas (jei toks pokytis aktualus), jei tarkime duomenų bazės serveris yra nutolęs.

MongoDB Certified Developer
MongoDB Certified DBA
Zend Certified Engineer

Re: Laikas

Taip, bet čia jau nesusiję su laiko zonos problemomis, o labiau su apkrovimu.

Re: Laikas

žinau, tik bandau pateisinti savo postą :D

MongoDB Certified Developer
MongoDB Certified DBA
Zend Certified Engineer

Re: Laikas

Na ka sutvarke serverio adminas. Dekui uz pagalba kitaip buciau nezinojes kas kur negerai ir nebuciau galejes papasakoti servo adminui kas negerai.

var_dump(0 == 'tekstas'); // TRUE. ar zinai kodel? :)