1 (edited by Neodan 2011-09-05 10:37:17)

Topic: mysqli vs pdo, ka renkates jus?

Pasidare idomu ka renkates darbui su mysql (aisku kodinant su PHP) - mysqli ar pdo? Ir kodel renkates viena ar kita? O gal naudojat is vis ka nors kitka? :)

Asmeniskai ilga laika naudojau mysql_*, taciau laikas nestovi vietoje. Esu susipazines su mysqli, pdo, Doctrine, Propel, bet niekas kolkas neuzkabino. Taigi sakau gal protingesniu zmoniu komentarai pagelbes issirinkti teisinga priemone darbui su db (99% darbas su mysql) :)

Re: mysqli vs pdo, ka renkates jus?

mysqli - greitas
PDO - labiau funkcionalus
Tavo teisė rinktis :) Kadangi Zend Framework turi savo logiką kaip dirbti su lentelėmis, tai tas lygmuo man nesimato, tad nesuku galvos ir dedu mysqli :) Su kitais frameworkais spėju yra tas pats.
Jei jau darai be framework, tai greičiausia ne šiaip sau, tad tokiu atveju - tik mysqli rinkčiausi.

MongoDB Certified Developer
MongoDB Certified DBA
Zend Certified Engineer

Re: mysqli vs pdo, ka renkates jus?

Na as siek tiek "senamadiskas" ir man svarbiausia yra paprastumas ir lankstumas (saugumas manau priklauso jau nuo kodo teisingumo). Juo labiau, kad SQL rasymas nera man kazkokios woodoo apeigos :) .
Siaip ir as linkstu labiau link mysqli, bet kaip visuomet as megstu paziureti ka kiti programuotojai naudoja ir kodel tai naudoja, nes nezinai ka gali buti praleides ar nedaskaites :)

Re: mysqli vs pdo, ka renkates jus?

šiaip kiek teko webinarus žiūrėti tai mysqli yra tas daiktas, kuriame yra visos funkcijos ir optimalumas, visa kita yra žemiau. Koks PDO neesamas funkcijas emuliuoja, pvz.: named parameters in prepared statments. Tas aišku kainuoja CPU. Ir šiaip iš savo patirties galiu pasakyti, kad PDO pridėjo ~30% CPU, nors buvo naudojami tiesiog query ir fetchAll.

MongoDB Certified Developer
MongoDB Certified DBA
Zend Certified Engineer

Re: mysqli vs pdo, ka renkates jus?

PDO naudojau daugiau nei mysqli kažkaip didelio performaco skirtumo nepajaučiau (tiesa su milžinėm DB testuot neteko). Doctrine patiko, bet užknisa "set up" procesas.
Realiai manau reikia prisitaikyti prie aplinkybių, kartais patogiau viena naudoti, kartais kita.

No warning? No action? I hate this situation!

Re: mysqli vs pdo, ka renkates jus?

Tai ne nuo DB dydžio priklauso, nes tai įtakoja tik pačio MySql serverio darbą. Mano atveju pasijautė, kai reikėjo apdoroti ~200 000 pageview/h... Plius koks mysqli turi galimybę naudoti asinchrinines užklausas jei naudojamas mysqlnd, tai gali stipriai pagerinti bet kokios didesnės aplikacijos greitaveiką.

MongoDB Certified Developer
MongoDB Certified DBA
Zend Certified Engineer

Re: mysqli vs pdo, ka renkates jus?

Taip

MongoDB Certified Developer
MongoDB Certified DBA
Zend Certified Engineer

Re: mysqli vs pdo, ka renkates jus?

O ko bloga mysqli klasė? be extendinimo tikrai nepatogi...
Taigi imam ir pasirašom savo "PDO", tam tereikia panaudoti DP ir turim tai ko reikia.

Kiek maigyklių sudėvėjai ?

Re: mysqli vs pdo, ka renkates jus?

mysql_ yra technologiškai atsilikusi ir čia nieko nebepridursi, kadangi visi kažką naujo išleidžia.
O DP - [D]esign [P]attern. Nu blyn, programavime reikia žinot kas yra ir ACID ir kitas sątrumpas :)

Kiek maigyklių sudėvėjai ?