Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/pasokime/domains/mysql.lt/public_html/forumas/include/parser.php on line 820

Topic: utf8_lithuanian_ci

Staiga prireikė man visos duombazes lentelių koduote (koduotė ar lygiuote aš nesigaudau bet vnž) pakeist iš latin1_general_ci į utf8_lithuanian_ci
ir išvis gal aš veltui vargstu, tačiau pagrindinė mano priežastis yra ta: labai jau norisi, kad svetainėje parašytas straipsnis, peržiūrinti duombazėje per phpmyadmin būtų gražiai atvaizduotas su lietuviškom raidėm. Taippat exportuojant duombazę į kokį zip failą, norėtūsi kad ji be specialių prisilietimų būtų koduota utf-8. Tik va kaip man tuos pakeitimus padaryti greičiau, gal yra koks būdas vienu spustelėjimu? Nes dabar vaikštau po kiekviena laukelį ir visur keitalioju per phpmyadmin.

SELECT * FROM users WHERE gender = 'female' AND size > 'enough' AND leftsize = rightsize AND age >= 18 AND age < 30 LIMIT 1

Re: utf8_lithuanian_ci

Na taip, koduotė ir lygiuotė truputį skiriasi. Paprastai kalbant koduotė tai yra kokiais simboliais užkoduoti (saugomi) duomenys, o lygiuotė - pagal kokias taisyklės duomenys yra lygiuojami/rūšiuojami/etc (atvaizduojant ir pan.).

Tavo atveju kažką iš vis darant labai rekomenduoju viską užsibackupinti, ir eksperimentus atlikinėti ne production serveryje.

Bendrai pateikta situacija dar nėra visiškai aiški, nes trūksta tam tikrų duomenų.

Aš pradžioje bandyčiau naudotis ALTER TABLE .. CONVERT TO CHANRACTER SET utf8 COLLATE utf8_lithuanian_ci;
( http://dev.mysql.com/doc/refman/4.1/en/alter-table.html )

Tokio stebūklingo mygtuko apie kurį kalbi ir būti negali, nes variantų kaip-kas-kodėl šioje vietoje yra daug ir jokie mygtukai tau problemų neišspręs, nebent gali pagal savo situaciją pasirašyti scriptus, kurie atitinkamai sutvarkys duomenis. PMA (phpMyAdmin'as) yra tas pats scriptų rinkinys, kuris toli gražu nėra idealus.