Re: Dinaminiu svetainiu kurimo praktika

Jei naudoji frameworką su defaultine struktūra - tai jis tau padiktuos sąlygas, jei custom layoutas - tada darai kaip patinka. O šiai kam patinka rašyti visada tą patį? :) Visada reikia apsibrėžti kažkokią struktūrą, blogiausiu atveju copy paste, o geriausiu - apsirašai kažką abstraktaus ir extendini. žodžiu pasirinkimo laisvė...

MongoDB Certified Developer
MongoDB Certified DBA
Zend Certified Engineer

22 (edited by md5 2012-02-21 17:59:20)

Re: Dinaminiu svetainiu kurimo praktika

Jeigu jau apie DP, tai MVC yra tik struktūra ir daugiau nieko. Visas įdomumas, kad ta struktūra valdoma kitų šablonų, pagrindinis, aišku, yra observer. Dauguma MVC pavyzdžių yra prastai pateikti, nes tiesioginės priklausomybės M V + C netinkamos naudojimui, kitaip sakant, užmirštama, jog kelias gali turėti ir aplinkelių, nepažymėtų žemėlapyje...

Kiek maigyklių sudėvėjai ?

Re: Dinaminiu svetainiu kurimo praktika

Na su tais aplinkkeliais atsargiai reikia :) Spaghetti code yra vien aplinkkeliai be kelių, jau nekalbu apie kažkokius žemėlapius :D

MongoDB Certified Developer
MongoDB Certified DBA
Zend Certified Engineer

24 (edited by md5 2012-02-22 12:23:38)

Re: Dinaminiu svetainiu kurimo praktika

zygis wrote:

Na su tais aplinkkeliais atsargiai reikia :) Spaghetti code yra vien aplinkkeliai be kelių, jau nekalbu apie kažkokius žemėlapius :D

Ne apie spageti, o apie kitų patternų panaudojimą tam pačiam MVC, juk jis irgi DP, vienos taisyklės nebūna, tik noriu, kad kiti atkreiptų dėmesį į kitų pattern;ų tokį patį svarbumą kaip MVC. http://www.fluffycat.com/PHP-Design-Patterns/
Kodėl ZF kai kam atrodo labai jau ?@%$, dėl tos pačios priežasties - DP nežinojimo...
Yra tokios sąvokos DRY - nesikartoti ir KISS - paprasčiau, tas balansas tarp jų dažnai išgaruoja į vieną ar kitą pusę.

P.S dažnai sakoma, jog PHP lengva išmokti, bet apie kurią php versiją čia kalbama išnaudojant kalbos galimybės?

Kiek maigyklių sudėvėjai ?

Re: Dinaminiu svetainiu kurimo praktika

md5 wrote:

P.S dažnai sakoma, jog PHP lengva išmokti, bet apie kurią php versiją čia kalbama išnaudojant kalbos galimybės?

Yra geras posakis: PHP ismokti lengva, bet ivaldyti - sunku.

26 (edited by zygis 2012-02-22 13:56:26)

Re: Dinaminiu svetainiu kurimo praktika

Tai tą patį pasakyti galima apie bet kurią kalbą. Paprastą hello worl parašyti galima visur ir tam neužtruksi daugiau nei 10 min. Tačiau to neužtenka pasakymui, kad aš moku kalbą :) Ir labai jau neaiški sąvoka "aš išmokau programavimo kalbą".

Na gal tik ASM užtruksi ilgiau nei 10min :)

MongoDB Certified Developer
MongoDB Certified DBA
Zend Certified Engineer

27

Re: Dinaminiu svetainiu kurimo praktika

zygis wrote:

Tai tą patį pasakyti galima apie bet kurią kalbą. Paprastą hello worl parašyti galima visur ir tam neužtruksi daugiau nei 10 min. Tačiau to neužtenka pasakymui, kad aš moku kalbą :) Ir labai jau neaiški sąvoka "aš išmokau programavimo kalbą".

Na gal tik ASM užtruksi ilgiau nei 10min :)

„Būk, kuo nori būti“- Bite :)

Kiek maigyklių sudėvėjai ?