Topic: Sisteminis katalogas

Sveiki, galbūt mano klausimas pasirodys elementarus, bet gal galėtumėt paaiškinti kuo skiriasi duomenų bazės ir bazinės lentelės sisteminiame kataloge ir jų pasiekimas?

Re: Sisteminis katalogas

Geriau parašyk angliškai, nes neaišku apie ką kalba :)

MongoDB Certified Developer
MongoDB Certified DBA
Zend Certified Engineer

Re: Sisteminis katalogas

Jeigu žinočiau kaip angliškai, manau ir pati jau būčiau susiradus;) Mano Duomenų Bazių dėstytojas mano užduotyje išsireiškė šitaip, ir aš jau savaitę bandau iššifruot ką jis tuo norėjo pasakyti...

Re: Sisteminis katalogas

:D
Gal turi galvoje information_schema MySQL atveju?

MongoDB Certified Developer
MongoDB Certified DBA
Zend Certified Engineer

Re: Sisteminis katalogas

Nu jo:) Bet nežinau kaip išsireikšt... jei visas duomenų bazės lenteles pasieksiu per Information_Schema.Tables, tai kaip pasiekt bazines ir išvis kuo jos skirias nuo duomenų bazės lentelių?:?

Re: Sisteminis katalogas

O kokia literatura tavo destytojas dave skaitymui? Gal joje kazkas bus? Juk butu keista jeigu lieptu kazka ismokti, neduodamas medziagos mokymuisi :)

Re: Sisteminis katalogas

Iš klausimo net neaišku ar  čia kalbama apie vienos sistemos atskirus komponentus ar apie skirtingas sistemas. Antru atveju negali būti kad bazinės lentelės sisteminiame kataloge yra kokių txt/ini/ms access/excel failų kratinys sumestas į kokį "numatytą" C:/Users/app data katalogą?

Re: Sisteminis katalogas

Literatūra greičiausia bus tokia: http://www.mif.vu.lt/~baronas/dbvs/book/index.htm
Kaip tyčia nerandu šios knygos po ranka, ten turėtų būti aprašyta, ką turima galvoje.

MongoDB Certified Developer
MongoDB Certified DBA
Zend Certified Engineer

9 (edited by TheJustee 2012-03-25 22:31:12)

Re: Sisteminis katalogas

Turiu šią knygą, beje, yra ir internetinė versija: http://uosis.mif.vu.lt/~baronas/dbvs/book/dbvs002.pdf , bet kažkodėl kad ir kiek ten beskaityčiau, atsakymo neįžvelgiu...

Re: Sisteminis katalogas

TheJustee wrote:

Sveiki, galbūt mano klausimas pasirodys elementarus, bet gal galėtumėt paaiškinti kuo skiriasi duomenų bazės ir bazinės lentelės sisteminiame kataloge ir jų pasiekimas?

Reikėtų papildyti klausimą, nes trūksta konteksto: apie kokią DBVS kalbame?

Jeigu klausimus uždavė destytojas, tai atsakymų reikėtų ieškoti to dėstytojo paskaitų konspektuose.

Re: Sisteminis katalogas

Na 2.14  skyrius kaip tik apie tai ir kalba. Kaip ir spėjau, MySQL atveju tai yra information_schema. Knygoje jei gerai pamenu kalbama daugiausiai apie oracle DB, tačiau visos DB (reliacinės) turi panašumų.

MongoDB Certified Developer
MongoDB Certified DBA
Zend Certified Engineer

Re: Sisteminis katalogas

Visų pirma, kad atsakymo reikia ieškoti dėstytojo konspektuose, pilnai ir pati suprantu, tačiau ačiū tiems, kurie man, nesusipratėlei, tai dar sykį priminė ;) Visų antra, 2.14 skyrių perskaičiau labai įdėmiai ir net ne vieną sykį. Kaip jau minėjau pačioje pradžioje, ties šiuo klausimu esu užstrigusi jau savaitę, todėl prisiskaičiau pakankamai, tiek lietuviškai, tiek angliškai.  Tiesą sakant, kažką panašaus į tai, ko man reikia, dėstytojo konspektuose galima rasti (radau kažką lyg ir naudingo ir angliškai), tačiau  niekur nėra aiškiai parašyta, kuo šios lentelės skiriasi ir kaip tiksliai jas pasiekti. Todėl ir prašau pagalbos šiame forume, tikėdamasi, kad kas nors išsklaidys abejones- žinos tiksliai ir galės viską gražiai ir nuosekliai paaiškinti:)

Re: Sisteminis katalogas

Na nebus parašyta kuom lentelės skiriasi, nes tai akivaizdu. Sisteminio katalogas skirtas apibrėžti visų duomenų bazių visas lenteles ir jų stulpelius. Kitaip tariant duomenys apie duomenis. Kokią informaciją ten matysi priklausys nuo to kokios suteiktos teisės vartotojui su kuriuo prisijungta, paprastai būna, kad matai visas lenteles, bet ne visą informaciją. Paprastai tariant, duomenų bazėje talpini duomenis pagal numatytą struktūrą, o ta struktūra saugoma sisteminiame kataloge.
Vartotojų teisės logiškai mąstant irgi ten turėtų gulėti.

Tai peršasi išvada, kad sisteminio katalogo lenteles pasieksi visada, o DB lenteles - nebūtinai visada.

MongoDB Certified Developer
MongoDB Certified DBA
Zend Certified Engineer