Topic: prisijungimai iš išorės

turiu įsirašęs į pc apache ir ten yra mysql, bet į jį galima prisijungti tik per localhost, kaip man padaryti, kad galėčiau prijungti scriptus ne tik su localhost?

Norėčiau, kad kokį labai detalų gidą duotumės, nes aš mažai nusimanau šituos reikaluos.

Re: prisijungimai iš išorės

GhostMan wrote:

turiu įsirašęs į pc apache ir ten yra mysql, bet į jį galima prisijungti tik per localhost, kaip man padaryti, kad galėčiau prijungti scriptus ne tik su localhost?

Ką rieškia "prijungti scriptus ne tik is localhost"?

Prisijungti prie MySQL per kažkokius scriptus iš nutolusių kompiuterių/serverių?

GhostMan wrote:

Norėčiau, kad kokį labai detalų gidą duotumės, nes aš mažai nusimanau šituos reikaluos.

Tam, kad suteikti labai detalų gidą reikia labai detaliai daug ką žinoti apie tavo sistemą. Kol kas tu parašei tik "mysql", "apache" ir "pc". Neaišku nei kokia operacinė sistema, nei ar yra ugniasienė, ar tas "pc" su vidiniu IP ar išoriniu... ir t.t.

Re: prisijungimai iš išorės

Stovi PC Win7 platofma su įrašytu apache 5.x (kažkas tokio), ten yra ir mysql, bet tuo mysql galima naudotis tik scriptuose rašant LOCALHOST, vadinsi visi scriptai, kurie jungiasi su mysql turi būti paleisti ant to pačio pc.
Aš turiu užsisakęs VPS, ten yra paleista pora programų, kurioms yra reikalingas mysql. Tai aš noriu tas programas iš VPS prijungti prie to mysql, kuris stovi ant PC su Win7 platforma, bet tas mysql atmeta mano prisijungimus, nes to daryti "iš išorės" negalima.

Tai kaip man padaryti, kad leistu prijungti prie mysql "iš išorės"?

Re: prisijungimai iš išorės

GhostMan wrote:

Stovi PC Win7 platofma su įrašytu apache 5.x (kažkas tokio), ten yra ir mysql,

Na MySQL'as gali būti įdiegtas atskirai arba su kažkokiu paketu (WAMP / XAMPP). šiaip prie Apache jis kartu neina, tai atskira programa.

GhostMan wrote:

bet tuo mysql galima naudotis tik scriptuose rašant LOCALHOST, vadinsi visi scriptai, kurie jungiasi su mysql turi būti paleisti ant to pačio pc.

MySQL serveris turi nustatyma, kuris išjungia veikima tinkle, tas nustatymas yra my.ini arba my.cnf faile (turi susirasti ten kur įdiegtas MySQL serveris). Nustatymas vadinas "skip-networking". Jeigu yra tokia opcija faile [mysqld] skyriuje, vadinasi veikimas tinkle išjungtas, jeigu tokios eilutės nėra arba ji užkomentuota (#), vadinasi veikimas tinkle aktyvuotas. MySQL serveris, pagal nutylėjimą, veikia ant 3306 port'o. Pasižiūrėti ar portas aktyvus gali su netstat komanda. Taip pat gali pabandyti prisijungti su telnet/putty programom prie jo ir pažiūrėt ar ten atsako servisas ar ne.

Kitas dalykas, kad MySQL serveryje vartotojai, kuriais jungiamasi, turi atitinkamas teises (Grants), tarp kurių yra ir lokacijos apribojimas - per kurį adresą jungtis. Gali būti, kad tavo vartotojas turi tik "localhost" apribojimą todėl iš kitur ir neprisijungsi.

Toliau: nieko neparašei apie tinklo struktūrą - jeigu kompiuteris yra su ungiasiene, kuris kažką blokuoja, arba yra už maršrūtizatoriaus, tai iš išorės taip paprastai prie kompiuterio ir neprisijungsi, turi būti atidaryti/nukreipti atitinkami port'ai (prievadai).

GhostMan wrote:

Aš turiu užsisakęs VPS, ten yra paleista pora programų, kurioms yra reikalingas mysql. Tai aš noriu tas programas iš VPS prijungti prie to mysql, kuris stovi ant PC su Win7 platforma, bet tas mysql atmeta mano prisijungimus, nes to daryti "iš išorės" negalima.

Teisingiausias būnas yra MySQL serverį įdiegti į VPS, nes jungtis prie duomenų bazės per didesnį atstumą ilgai užtrunka, beto, išjungtus tavo "pc", ta programa neveiks, nes "dings" mysql servisas.

Re: prisijungimai iš išorės

Kaip padaryti, kad ne tik localhost prisijungimo teisę vartotojas turėtų?

Re: prisijungimai iš išorės

čia yra maždaug pilnas sąrašas veiksmų, kuriuos reikia atlikti, kad įsileisti nutolusius MySQL prisijungimus į linux serverį (tau aktualūs tik keli žingnsiai):
http://www.cyberciti.biz/tips/how-do-i- … erver.html

Pilna GRANT komandos dokumentacija:
http://dev.mysql.com/doc/refman/5.1/en/grant.html

Tavo vietoje aš ką daryčiau: pasižiūrėčiau ar yra įdiegtas phpMyAdmin arba Adminer, ir pasinaudočiau jais sukurti MySQL vartotoją. Ten bus aiškiai pasirenkama galimybė nurodyti iš kur leisti jungtis. Jeigu nėra šių programų, tai tiesiog parsisiųsčiau Adminer: http://www.adminer.org/

Na o jeigu nori būti kietas, tai gali viską atlikti per mysql komandinę programą pasinaudodamas SQL užklausomis (-;