Topic: Reikia pagalbos su kategorijomis.

Sveiki, taigi mokinuosi po biški kurti tokius dalykus kaip skelbimus su kategorijomis ir panašiai ir susidūriau su tokia bėda.
Pasidariau kad galima būtų susikurti kategoriją reikiama pvž: Elektrikas , ir noriu kad būtų visos kategorijos sukurtos , paimtos ir atvaizduotos prie visų input'ų , kad tarkim rašau skelbimą ir pasirinkti kategoriją būtų galima.

Tarkim eina:

echo "<center>
    <form action='deti.php' method='post'>
        Pavadinimas <br>
        <input type='text' name='d_pav' /><br><br>
        Trumpas aprasymas: <br>
        <textarea name='d_turinys' /></textarea><br><br>
        Pilnas aprasymas: <br>
        <textarea name='d_placiau' rows='6' style='width: 350px;'/></textarea><br><br>
        <select name='cat_name'>
            <option value='Elektrikas'>Elektrikas</option>
            <option value='Statybininkas'>Statybininkas</option>
        </select>
        <br><br>
            <input type='submit' value='Pateikti skelbima' name='pateikti' />
    </form>
    </center>
";

Ir noriu kad paimtų iš mysql lentelę su kategorijomis ir atvaizduotų ją čia:

<select name='cat_name'>
            <option value='Elektrikas'>Elektrikas</option>
            <option value='Statybininkas'>Statybininkas</option>
        </select>

Tada kaip atvaizduoją, paspaudi Pateikti skelbimą ir automatiškai prisiskiria skelbimas prie kategorijos.
Gal galėtumėte padėti pasidaryti? Arba bent jau užvesti ant visos šitos makalynės?

Re: Reikia pagalbos su kategorijomis.

Geriau rašyk, kad konkrečiai nesigauna:
1) paimti duomenis iš mysql dbvs;
2) iš jų pagaminti <select> elementą;
3) gauti to select'o duomenis po formos submit'o;
4) patalpinti/susieti tuos duomenis su skelbimy mysql dbvs;

3 (edited by diesel31 2013-05-25 21:29:02)

Re: Reikia pagalbos su kategorijomis.

Visi keturi nelabai gaunasi, pirmas gaunasi bet irgi su klaidom, bet labiau tai su 2,3,4 problemos man su pirmu dar pats susitvarkyčiau .
žinau kad nereikia man imtis dar tokių dalykų ,kaip labai gerai nesuprantu visko. Bet pačiam lengviau po to bus ir taip labai svarbu yra pasidaryti .

Re: Reikia pagalbos su kategorijomis.

Tai daryk po vieną punktą. Jeigu pirmas nesigauna tai jį dar gali skaidyti smulkiau.

1) neišeina prisijungti prie mysql duomenų bazės;
2) neišeina paimti duomenų su SELECT užklausa;
3) neišeina cikle iš duomenų suformuoti <option value="...">...</option> elementų;
4) ...

O šiaip naudokis google, tinkantis raktažodis: populate html dropdown from mysql

Re: Reikia pagalbos su kategorijomis.

Biški nesuprantu, prie duomenų bazės tai aš prisijungiu normalei , tiesiog man reikia kad padėtumėte į <option></option> įdėti iš mysql paimtas kategorijas įdėti pasirinkti ir kad priskirtu prie Skelbimo tada tą kategoriją. Tik tiek teprašau.

Re: Reikia pagalbos su kategorijomis.

diesel31 wrote:

Biški nesuprantu, prie duomenų bazės tai aš prisijungiu normalei , tiesiog man reikia kad padėtumėte į <option></option> įdėti iš mysql paimtas kategorijas įdėti pasirinkti ir kad priskirtu prie Skelbimo tada tą kategoriją. Tik tiek teprašau.

Rašei, kad pirmas punktas gaunasi su klaidom, reiškia nemoki paimti duomenų iš duomenų bazės. Tai mano rekomendacija ta pati - skaidai į smulkesnes užduotis ir žiūri kuri iš jų nesigauna.

Rašyti kad "nesigauna visas projektas, padėkit" netinka.

Jeigu prie dbvs prisijungti, tai kas toliau nesigauna, SELECT užklausa, rezultato eilučių gavimas cikle, string tipo eilučių "suklijavimas"?

Re: Reikia pagalbos su kategorijomis.

Pirma problema tai kad SELECT užklausa nesigauna, parašau užklausą, virš input visų ir man po to arba klaidą metą arba dingsta input'ai jeigu kanors dar darau.

Re: Reikia pagalbos su kategorijomis.

diesel31 wrote:

Pirma problema tai kad SELECT užklausa nesigauna, parašau užklausą, virš input visų ir man po to arba klaidą metą arba dingsta input'ai jeigu kanors dar darau.

O tai sunku čia parašyt klaidos pranešimą?

Re: Reikia pagalbos su kategorijomis.

Tai pirmai klaidą metė dėl to nes while ne taip naudojau ir iš vis man while reikia naudoti ar nebūtina?

Pasirasau tarkim $result = mysql_query("SELECT * FROM darbo_cat ORDER BY cat_id");

Ir toliau ką daryti ?

Re: Reikia pagalbos su kategorijomis.

diesel31 wrote:

Tai pirmai klaidą metė dėl to nes while ne taip naudojau ir iš vis man while reikia naudoti ar nebūtina?

Viskas priklauso nuo norų ir galimybių.


diesel31 wrote:

Pasirasau tarkim $result = mysql_query("SELECT * FROM darbo_cat ORDER BY cat_id");

Ir toliau ką daryti ?

Na toliau gali išgerti alaus, jau tiek daug nuveikta + šeštadienio vakaras (-;

11 (edited by diesel31 2013-05-25 23:09:20)

Re: Reikia pagalbos su kategorijomis.

Pasidariau kad į option įdėtų pasirinkimą , bet įdėda tik tais vieną. Tai dabar reikėtų pasidaryti kad įdėtų visus...


Reikia pabaigti darytis šiandien su ta kategoriją, viską kad įdėtų , o poto galėsiu ramia galva alaus atsigerti.

Re: Reikia pagalbos su kategorijomis.

to diesel31: aš tau labai rekomenduoju pasiskaitinėti pamokas, kuriose būtų apžvelgiami PHP + MySQL programavimo pagrindai, nes dabar tiesiog švaistai laiką.

P.S. dar niekas negimė mokėdamas, todėl visiems reikia mokytis ir mokytis geriausia pradėti nuo pagrindų.

Re: Reikia pagalbos su kategorijomis.

Neodan wrote:

to diesel31: aš tau labai rekomenduoju pasiskaitinėti pamokas, kuriose būtų apžvelgiami PHP + MySQL programavimo pagrindai, nes dabar tiesiog švaistai laiką.

P.S. dar niekas negimė mokėdamas, todėl visiems reikia mokytis ir mokytis geriausia pradėti nuo pagrindų.

Supranti žiūrėjau jau tuos pagrindus, tiesiog pagrinduose šito dalyko nemačiau , panašių tai pat. Todėl ir galvojau paprašyti jūsų pagalbos. Man dabar reikia tik tiek ,kad pasidaryti jog automatiškai <option> laukai daugintūsi su lyg kiekviena kategorija. O toliau viska pasidarysiu pats. :)

Re: Reikia pagalbos su kategorijomis.

nesugebi net paprasciauso ciklo pasirasyti... kaip Neodan sake is pradziu ismok vaikscioti o tada bek

var_dump(0 == 'tekstas'); // TRUE. ar zinai kodel? :)

Re: Reikia pagalbos su kategorijomis.

Na taip gal ir jūsų tiesa, dėl tų pradžiamokslių. Bet aš juos žėjau,žinoma kaip matosi nežėjau tiek kiek reikia iki išmokimo , bet vistiek . Pasidariau jau su kategorijomis, pasirašiau tą ciklą , dabar eisiu prie rūšiavimo į kategorijas. šitas turbūt sunkiausias dalykas bus.

Re: Reikia pagalbos su kategorijomis.

diesel31 wrote:

Na taip gal ir jūsų tiesa, dėl tų pradžiamokslių. Bet aš juos žėjau,žinoma kaip matosi nežėjau tiek kiek reikia iki išmokimo , bet vistiek . Pasidariau jau su kategorijomis, pasirašiau tą ciklą , dabar eisiu prie rūšiavimo į kategorijas. šitas turbūt sunkiausias dalykas bus.

Nežinau, ką tas "žėjau" ir "nežėjau" reiškia, bet dokumentacijas ir pavyzdžius reikia skaityti bei išsibandyti... Jei yra noras mokytis, reiktų pradėti nuo kokios nors knygos, nes ten visko mokoma nuosekliai, o ne nuo vidurio.

MongoDB Certified Developer
MongoDB Certified DBA
Zend Certified Engineer

Re: Reikia pagalbos su kategorijomis.

čia kiek žmonių , tiek nuomonių. Vieniems geriau su knygom mokytis, kitiems geriau paskaityti kokia pamoką ir bandyti. O man geriau iš video mokintis, gal lėčiau bet po kažkiek pradėsiu savintis ateityje galbūt,bent jau tikiuosi.