1 (edited by Rauris 2015-11-13 11:54:42)

Topic: Reikalingas internetinis puslapis duomenų suvedinimui, analizavimas.

Sveiki,
norėjau pasikonsultuoti kaip sudėtinga būtų pasidaryti ir kiek galėtų kainuotų (už kiek jūs ar kiti galėtųmėte padaryti) toks projektas:

1) Paprastas puslapis, be jokių gražumų, dizainų, su individualiu prisijungimu ir lentele, skirta duomenims suvesti (kai kuriose vietose būtų aktualu, kad duotų ne tik suvesti, bet ir surinkti arba butų spėjimas). Taip pat galimybė importuoti duomenis pvz *xls formatu.

2) Suvestų duomenų ištraukimas *xls ar kitais formatais. Užklausų formavimas įvairiais pjūviais, atvaizdavimas grafiškai pagal standartines/individualias užklausas.

Kyla ir daugiau klausimų, bet pradžiai tiek.


Ačiū už konsultacijas, pasiūlymus!

Re: Reikalingas internetinis puslapis duomenų suvedinimui, analizavimas.

"Užklausų formavimas įvairiais pjūviais, atvaizdavimas grafiškai pagal standartines/individualias užklausas"
Va šis sakinys darbo kiekį padaro nenuspėjamą. Manau tiems kas kreipsis reiktų detalizuoti ko būtent reikės ir kokie numatomi duomenų kiekiai. pvz.: ant kokių kelių PB duomenų dinamiškai pagal žiūrinčiojo norus suformuota užklausa gali reikšti visišką serverio mirtį (kai atrinkimo ir/ar rikiavimo duomenys nėra indeksuojami) :)

MongoDB Certified Developer
MongoDB Certified DBA
Zend Certified Engineer

Re: Reikalingas internetinis puslapis duomenų suvedinimui, analizavimas.

Dar tiksliai duomenų kiekiai nėra įvertinti, nes tik prieš kelias valandas pati mintis tokį projektą kilo. Tai norima maždaug įvertinti galimybes ir galimus kaštus.

Iš info, kuri man yra suteikta, tai duomenų mastas neatrodo labai didelis, tai gal serverių nelauš.

Kad supaprastinti suvokimą ko reikia, tai maždaug atrodytų taip:

- būtų viena ar kelios skirtingos formos duomenų įvedimui su nuo kelių iki keliolikos požymių (pvz. šalis, dok. data, dok_nr, tiekėjo pavadinimas, tiekėjo_nr, turinys, suma, suma ir pan.)

- užklausų formavimui, reikėtų, kad būtų galimybė filtruoti pagal šalį, tiekėją, tiekėjo nr. ir pan.

- standartinės užklausos rezultatas turėtų būti lentelė, kurioje pvz. būtų pateikiami pageidaujami duomenys pagal laikotarpius.

- loginės operacijos, lygtis ar lentelių jungimai ar kitos manipuliacijos duomenimis dar nėra apgalvotos. Galbūt su laiku ir kiltų.


Iš esmės, pradžiai užtektų suformuoti šabloną, į kurį būtų galima suvesti (ar įkelti failą) info per internetą, o duomenis ištraukti xls formatu.


Tiesiog, reikia info rinkti iš kelių skirtingų asmenų ir, kad jie ją galėtų suvedinėti savarankiškai ir neturėtų galimybės po kažkiek laiko modifikuoti.


Kaip dar pasiūlytumėte rinkti duomenis?


Ačiū.

4 (edited by zygis 2015-11-16 07:19:09)

Re: Reikalingas internetinis puslapis duomenų suvedinimui, analizavimas.

Na jei norisi kontrolės, tai sistema pati turėtų pati pasiimti duomenis iš kitur, pvz.: kur nors ftp/ssh/http pasiekiamas xls/csv failas. O tada importuojant - veikia visa logika: ką updatina, o ko ne.
Tiesa su xls ir pan yra toks niuansas: jei failai importuojami bus dideli - gali kilti problemų apdorojant. Aišku yra visokių triukų, tik ne visada yra techninių galimybių juos panaudot.  Tai nepamirškit pasitestuoti su dideliais failais, sukurtais tiek su MS Office, tiek su Libre Office (tas nuostabus skirtingų kūrėjų ir skirtingų koduočių klausimas)

MongoDB Certified Developer
MongoDB Certified DBA
Zend Certified Engineer