Topic: Saugi "smėlio dėžė"

Prieš pradedant "didelius darbus" internete norėtųsi pažaisti savo kompe. Juo labiau, kad programavimo ir darbo su duomenų bazėmis patirtis labai ribota. Koks saugiausias ir paprasčiausias būdas tai padaryti, "neardant" per daug asmeninio kompiuterio ir Windows XP Professional (kompas už DSL maršrutizatoriaus/užkardos, yra vidinis mažas namų tinklas, bet darbui prieiga iš tinklo nereikalinga - ir serveriai, ir bandymai vyktų tame pačiame kompe)?
Radau čia nuorodą į WampServer? Ar toks būdas tinkamas?

aia

Re: Saugi "smėlio dėžė"

Taip, WampServer puikiai tinka ;)

3

Re: Saugi "smėlio dėžė"

Dar vienas "smėlio dėžės" variantas būtų susirasti nemokamą tinklapių paslaugą (hostingą) teikiančią svetainę, kuri palaiko PHP ir MySQL ir pabandyti kažkokį nedidelį projektą sukurti tenai. Geriau manau net ir tiesiog norint pasibandyti iš anksto apsibrėžti, ką tuo projektu norėtum sukurti, nes taip bus įdomiau ir iškils įvairių klausimų kuriuos reikės spręsti (ieškoti informacijos internete/knygose ar ko nors klausti), o jei tiesiog bandysi atskiras MySQL ar PHP funkcijas, tai gali būti, kad ir neišbandysi kokių svarbių funkcijų, kurių paskui prireiks.

Mintys - blogas apie gyvenimą, politiką, ekonomiką, kultūrą, mokslą ir kitką.
Adventure Lietuva - kompiuteriniai žaidimai, kurie yra meno forma.
Pasaulio šalių himnai - įrašai, žodžiai ir jų vertimai, informacija.

Re: Saugi "smėlio dėžė"

Tai taip panašiai ir darau :)
Ačiū už patarimus. Beje, jei gerai suprantu, tai sėkmės atveju turėsiu bėdos - tai yra kažin ar galėsiu sklandžiai perkelti viską iš namų kompiuterio į serverį internete (turiu galvoje ne PHP programas, o pačią duomenų bazę su visais įrašais. Nes iš anksto nežinau, kokia MySQL versija ten bus ir su kokiais parametrais (ar leidžiama kurti duomenų bazes ar yra viena jau paskirta - kitos negalimos, ir pan.). Kaip paprastai keliami duomenys iš "testinės" aplinkos į darbinę?

Re: Saugi "smėlio dėžė"

Duombazės kuriamos arba konkrečiai versijai arba kuo platesniam versijų ratui. Kokia versija yra pas hostintoją visada galima sužinoti ir į ją orientuotis. Aišku jeigu ateityje prireiks perkelti į kitą serverį (kas dažnai ir nutinka žmonėm, kurie naudojasi nemokamom arba labai pigiom paslaugom) tada gali būti bėdų. Kitu atveju duombazę projektuoji MySQL 4.0 versijai, MyISAM varikliui ir 99% atvejų vargo nematysi.

Beveik visada egzistuoja vienoks ar kitoks būdas perkelti duomenų struktūrai ar duomenims iš vieno serverio į kitą, nes viską galima daugiau ar mažiau paversti į tekstinį (SQL) pavidalą. Jeigu yra galimybė aš dažniausiai stengiuosi naudotis mysql komandinės eilutės įrankiais (mysqldump duomenų eksportui ir mysql duomenų importui). Jeigu nėra galimybių naudotis komandinės eilutės įrankiais tada visą darbą atlieka phpMyAdmin'as ;)

http://www.mysql.lt/wiki/Mysqldump
http://www.mysql.lt/wiki/PhpMyAdmin