Topic: php, laiko zonos keitimas

Sveiki,
pas mane servas atsilieka 2 valandas.
Pakeiciau php.ini faile laiko zona i musu: date.timezone = UTC+2
Bet jokio efekto. Kaip teisingai nustatyti laiko zona?

Re: php, laiko zonos keitimas

Meskiuss wrote:

Sveiki,
pas mane servas atsilieka 2 valandas.
Pakeiciau php.ini faile laiko zona i musu: date.timezone = UTC+2
Bet jokio efekto. Kaip teisingai nustatyti laiko zona?

Kam tu nori nustatyti laiko zoną? Jeigu serveriui - tai reikia, kad serverio administratorius nustatytų teisingą laiką.

Jeigu yra neteisingas serverio laikas ir ar laiko juosta, tai tu nustatinėdamas su PHP neteisingą laiko juostą galėsi matyti tik releatyviai teisingą laiką kažkurioje juostoje (-;

šiaip pirmiausia reikia, kad serverio OS'e būtų nustatytas teisingas laikas ir teisinga laiko juosta, tada su PHP savo konkrečiai programai gali nustatyti laiko juostą su funkcija:
http://www.php.net/manual/en/function.d … ne-set.php

Re: php, laiko zonos keitimas

o vat pakeisti laiko zoną serveryje, bent jau man nepavyko taip kaip norėjau... pamenu laikas susitvarkė, bet viską consolėje pradėjo rašyti lietuviškai... tuomet teko visur dadėti zonų priskyrimą, kas nėra labai blogai. Tik maišaties gali sukelti crontab'ai, nustatai, kad veiksmas turi būti atliktas 1 val nakties :) o apie laiko juostas prisimeni tik tada kai veikia ne taip kaip sugalvojai :)

MongoDB Certified Developer
MongoDB Certified DBA
Zend Certified Engineer

Re: php, laiko zonos keitimas

Atsiprasau, pamirsau pamineti, kad serveris stovi pas mane kompiuteryje.
Naudoju Apachi + PHP 5.3

Kompiuteryje (Win7) laikas ir juosta gerai nustatyta.
Zinoma galiu kiekvienam faile prideti laiko paklaida, bet manau butu paprasciau sutvarkyti serva.

Re: php, laiko zonos keitimas

papraščiau į konfigą pridėti vieną eilute, o ne paklaidas pridėti visur kur naudoji laiką. Toks ir turėtų būti tvarkingas programavimas. Man rodos PHP 5.3 ir taip neleidžia naudoti datos funkcijų jei nėra nustatyta laiko zona. Tai beveik 99%, kad tai yra įrašyta 'defaultinė laiko zona' servo konfige arba yra išjungtas klaidų rodymas.

MongoDB Certified Developer
MongoDB Certified DBA
Zend Certified Engineer

Re: php, laiko zonos keitimas

Meskiuss wrote:

Sveiki,
pas mane servas atsilieka 2 valandas.

Meskiuss wrote:

Kompiuteryje (Win7) laikas ir juosta gerai nustatyta.

Kažką painioji...

Pirmiausia, tai kompiuterio laikrodis turi būti nustatytas teisingai.

Visų antra, operacinės sistemos laiko juosta turi būti nustatyta teisingai.

Tada programa rodanti laiką tos laiko juostos vartotojams automatiškai rodys viską teisingai.

Jeigu reikia, kad programos (www/php) naudotojas matytų savo (kitos) laiko juostos laiką, tai teisingiausias būdas yra tai reguliuoti ne per kompiuterio/php.ini nustatymus, o pačiame PHP scripte, su jau duota funkcija. Taip gali pasiekti, kad laiką teisingai rodys visiem programos vartotojam iš visų laiko juostų.

Gali būti niuansas, kad PHP ir WIN7 kažko nedraugauha ir tarkim PHP nesugeba pasiimti teisingi laiko/juostos duomenų, dėl šito nežinau - turėtum pasidomėti. Kitą vertus tokia situacija tik įrodo, kad geriau Win7 su WAMP/XAMPP ir pan. reikia naudoti išskirtinai tik kūrimo/testavimo tikslais, bet ne kaip tikro serverio, teikiančio servisus plačiajam internetui.