Topic: Drop down meniu busenos prisiminimas

Galbut nevisai i ta skilti rasau bet cia vistiek labiau su html formomis susijes dalykas.

Vienu zodziu situacija tokia jog norisi kad paspaudus formoje submit, parinktos reiksmes isliktu tokios kokios buvo nustatytos. Konkreciu atveju kalba eina apie drop-down meniu (kaip jis lietuviskai vadinasi? iskrentantis meniu :) ? ). Esu padares toki dalyka:

    <select name="meniu" id="meniu">
            <option value="<?php echo ((isset($_POST['meniu']) && !empty($_POST['meniu']))) ? $_POST['meniu'] : ''; ?>"><?php echo ((isset($_POST['meniu']) && !empty($_POST['meniu']))) ? $_POST['meniu'] : ''; ?></option>
            <option value="pirmas">pirmas</option>
            <option value="antras">antras</option>
            <option value="trecias">trecias</option>
          </select>

Bet problema tame kad po refresho paspaudus ant meniu, rodo reiksme IR sukuria jos kopija paciame virsuje, t.y. vel paspaudus ant laukelio - matai dvi tas pacias reiksmes. viena virsuje meniu o kita savo vietoje - apacioje.

Kaip padaryti kad paspaudus po refresho ant meniu, butu tos pacios reiksmes be jokiu naujai sukurtu? Esu kazkur mates kad antra syki parinkus meniu, priestai uzdetoji pozicija yra pamelynavusi paciame meniu.

Re: Drop down meniu busenos prisiminimas

Na tai pas tave kodas toks, kad neišsaugo parinktą reiškmę, o jeigu yra kažkokia tai reikšmė ją įrašo į pirmą elementą.

Aš rekomenduočiau taip: PHP pasigamink iškrentančio meniu id-reikšmių masyvą, ir su PHP sugeneruok iš tų reikšmių visus <option.. variantus norima eiles ir tvarka:

<?php
$meniu_masyvas = array(.....
$meniu = "";
foreach($meniu_masyvas ...
{
    $meniu .= "<option ....
}
?>
<select ...
<?php echo $meniu; ?>
</select>

O paskui turi pasidomėti, kaip aplamai HTML'e nustatoma norima aktyvi reikšmė iškrentančiuose meniu (dropdown). Nes pas tave to net nesimato. Tada pagalvojęs turėtum nesunkiai sugalvot, kaip papildyti PHP kodą, kad teisingai suformuotų HTML'ą ir pasirinkimas išliktų (-;

3 (edited by Ajaks 2010-11-25 14:49:40)

Re: Drop down meniu busenos prisiminimas

Taip, suprantu kad ten pas mane rodo taip kaip surasytas kodas :) Variantas eiti per php array - idomus. Bandysiu gilintis. Taciau klausimas kaip ta 'dropdown rodymo viduryje' funkcija vadinasi... nes bendrame html aprasyme tokio dalyko nerandu (arba nematau)

http://www.blooberry.com/indexdot/html/ … select.htm

Re: Drop down meniu busenos prisiminimas

Pasižiūrėk į savo duotos nuorodos "Example" (-;

5 (edited by Ajaks 2010-11-25 15:35:04)

Re: Drop down meniu busenos prisiminimas

Hehe, nu va ziuri ir nematai. O kas supranta tas ir mato :)

Re: Drop down meniu busenos prisiminimas

Na kagi, sprendimas velgi buvo pasiektas gana greitai ir efektyviai sito patarimo pagalba:

http://tutorials.linedotwebdesign.co.uk … er-part-2/