PHP Pamokos:Labas

Iš PHP, MySQL.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Turinys

Kas yra PHP?

PHP yra programavimo kalba, plačiai naudojama kurti dinaminius tinklapius. PHP plačiai paplito dėlto, kad buvo gana paprasta, greitai veikianti bei negriežta programavimo kalba. Ilgainiui tai sukėlė ir neigiamų pasekmių, nes daug nepatyrusių arba visai nemokančių programuoti žmonių pradėjo mokytis programuoti nuo netinkamos tam tikslui kalbos.

Ką gali PHP?

Šiai dienai su PHP galima atlikti labai daug, nuo serverio komandinės eilutės užduočių vykdymo iki taikomųjų darbalaukio programų. Tačiau rekomenduojame apsiriboti pirminėmis PHP funkcijomis - dinaminio turinio internete generavimui.

Ko negali PHP?

  • PHP yra netinkama ir nerekomenduotita kalba/sistema norintiems išmokti programuoti. Programavimas nėra vien tik konkrečios kalbos sintaksės išmanymas.

Kaip naudoti?

PHP interpretatorius dažniausiai kaip web serverio modulis. Dažniausiai PHP programos rezultatai yra stebimi interneto naršyklės lange:

Norint pabandyti, kaip veikia programa pradžiai rekomenduotumėm įdiegti LAMP/WAMP paketą (Linux/Windows, Apache(web serveris), MySQL(duomenų basė), PHP);

Labas / Labas pasauli / Sveikas pasauli / Hello world

scriptas.php:

<?php
echo "Labas"; // atspausdina tekstą
?>

Patalpinus tokį scriptą į web serverio su PHP palaikymų dokumentų šakninį kataligą (document root), jį pasiekti galite tokiu adresu:

Naršyklės lange turėtumėte pamatyti užrašą "Labas".

Asmeniniai įrankiai