WAMP diegimas
Turinys
Kas yra WAMP
WAMP yra keturių žodžių akronimas: Windows Apache MySQL ir PHP. Kalbant apie WAMP dažniausiai turima omenyje minėtų programų (Apache, MySQL ir PHP) paketas skirtas Windows operacinei sistemai. WAMP'ą dažniausiai naudoja PHP programuotojai norėdami greitai įsirengti patogią darbo aplinką. WAMP'o kūrėjai nekuria nei vienos iš šių programų, jie tik iš jų pagamina vieną suderintą ir pakankamai lengvai diegiamą paketą.
Reikalavimai
Pati įdiegimo programa paprastai užima 15-20Mb. Įdiegus visos paketo programos kartu gali užimti iki 100Mb. Todėl minimaliam naudojimui rekomenduojų tokius kompiuterio parametrus:
- 400MHz procesorius;
- 256Mb RAM (operatyvinė atmintis);
- 200Mb laisvos disko vietos;
- Windows XP, Windows Vista ar Windows 2000 ir naujesnė operacinė sistema (Windows 98, Windows Me netinka);
Atkreipiu dėmesį, kad tai yra minimalūs rekomenduojami reikalavimai kompiuteriui sudaryti subjektyviai vertinant vieno žmogaus ilgalaikę patirtį dirbant su WAMP'u.
Kaip ir iš kur parsisiųsti
Adresas, kurį reikia prisiminti yra www.wampserver.com (WAMP + server). Pirmą kartą atsidarę minėtą adresą pamatome prancūzižkus žodžius. Reikia susirasti kaip pasikeisti svetainės kalbą į angliškąją, o poto pereiti į "Download" (parsisiųsti) skyrių (http://www.wampserver.com/en/download.php).
Kaip įdiegti
1. Pirmas žingsnis paleidus diegimo bylą. Tereikia paspausti "Next".
2. Reikia pasirinkti "I accept the agreement" - "Aš sutinku su sutartimi".
3. Reikia nurodyti, į kurį aplanką (katalogą/direktoriją) norite įdiegti programą.
4. Reikia nurodyti, kaip norite užvadinti programą, ir kurioje Start meniu vietoje patalpinti į ją nuorodas.
5. Reikia pasirinkti, ar norite, kad programa (WAMP) automatiškai pasileistų startavus operacinei sistemai (Windows).
6. Rodomi vartotojo pasirinkimai, su galimybe grįžti atgal ir ką nors pataisyti. Jeigu viskas gerai - reikia spausti "Install" ("Įdiegti").
7. Vyksta bylų (failų) kopijavimas, kuris paprastai užtrunka kelias sekundes. Reikia "laukti" ;)
8. Reikia pasirinkti puslapių/scriptų šakninš katalogą (DocumentRoot). Į tą katalogą įdėjus failą, tarkim, "index.html", jis būsų pasiekiamas adresu: "http://localhost/index.html".
9. Reikia nurodyti SMTP serverio adresą. SMTP serveris reikalingas tam, kad PHP scriptai galėtų siųsti elektroninius laiškus. SMTP serverį galima sužinoti iš savo interneto tiekėjo. Šią reiškmę vėliau bus galima keisti php.ini faile.
10. Reikia nurodyti, kokį elektroninio pašto adresą rodys scriptai, siunčiantys elektronius laiškus. Šią reikšmę taip pat bus galima keisti "php.ini" byloje (faile).
11. Šitas klausimas bus užduotas tik tiems, kad turi įdiegę FireFox naršyklę. Klausiama ar vartotojas nori, kad FireFox naršyklė būtų naudojama darbui su WAMP'u.
12. Diegimas baigtas. Reikia spausti "Finish" ("Pabaiga"/"Pabaigti"). Papildomai galima pasirinkti, kad iš karto būtų paleista WAMP programa.
Kaip naudotis
- Pagal nutylėjimą po įdiegimo paleidus WAMP'ą turi pasileisti ir Apache (web serveris) ir MySQL (duomenų bazių serveris).
- Paleidus WAMP'ą jis valdomas per "SysTray" meniu. Ikona primena automobilio greičio matuoklį.
- WAMP'ą paleisti galima ir per "Start" meniu, iš vietos, nurodytos diegimo metu.
WAMP "SysTray" ikonėlės reikšmės:
Ikona su spynele reiškia, kad serveris yra pasiekiamas tik iš lokalaus kompiuterio, o be spyneles, kad serveris yra pasiekiamas iš visų kompiuterių. Norint keisti šį nustatymą reikia iš meniu pasirinkti "Put online" (pasiekiamas iš visų kompiuterių) arba "Put offline" (pasiekiamas tik iš lokalaus kompiuterio).
MySQL slaptažodžio keitimas
MySQL vartotojai, jų slaptažodžiai ir teisės saugomi pačioje MySQL duomenų bazėje. Juos galima redaguoti rašant SQL užklausas per MySQL klientines programas (taip pat ir naudojantis phpMyAdmin'u - Privileges meniu).
Panašios programos
- http://www.apachefriends.org/en/xampp.html XAMPP (kaip įdiegti XAMPP'ą) ();
- http://apache2triad.net/ Apache2 Triad
- http://www.uniformserver.com/ Uniform Server
- http://www.easyphp.org/ EasyPHP ();
- http://www.appservnetwork.com/ AppServ ();
- http://www.php.lt/devserver/ DevServer (labai senas)