1 (edited by skuelas 2011-01-20 14:35:24)

Topic: salyga - jei taip ir taip tada taip jei ne tada anaip

žodžiu pagal dokumentaciją mysql niekas nesigauna ar kas galit man parodyti paprastą sintaksę ar pavydzį kaip turėtų atrodyti užklausa?
Noriu lentelėje ooo atnaujinti info stulpelyje aaa, kai lentelės goo stulpelis ggg yra lygus 'zubas' arba lygus 'rudas' jei taip tai goo.ggg yra lygus 0 jei ne 1

var_dump(0 == 'tekstas'); // TRUE. ar zinai kodel? :)

Re: salyga - jei taip ir taip tada taip jei ne tada anaip

Na visu pirma reiktu ismokti normaliai klausimus uzdavineti. Visu antra reiktu netingeti pasigooglinti (UPDATE items,month SET items.price=month.price
WHERE items.id=month.id;). Visu trecia reiktu netingeti pasimokinti ir manualus pasiskaityti (http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/update.html)

Re: salyga - jei taip ir taip tada taip jei ne tada anaip

Neodan wrote:

Na visu pirma reiktu ismokti normaliai klausimus uzdavineti. Visu antra reiktu netingeti pasigooglinti (UPDATE items,month SET items.price=month.price
WHERE items.id=month.id;). Visu trecia reiktu netingeti pasimokinti ir manualus pasiskaityti (http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/update.html)

Tada kitaip pasakysiu kaip rašosi tai

UPDATE items,month SET items.price=month.price
WHERE items.id=month.id if (a=1 or b=2)then c=true else c=false

niekas nesigauna man su mysql nes neina suprasti ten tų sudėtingų aiškinimų dokumentacijoje

var_dump(0 == 'tekstas'); // TRUE. ar zinai kodel? :)

Re: salyga - jei taip ir taip tada taip jei ne tada anaip

skuelas wrote:

neina suprasti ten tų sudėtingų aiškinimų dokumentacijoje

Tai pacituok tą vietą kurios neina suprast.

5 (edited by skuelas 2011-01-20 15:39:19)

Re: salyga - jei taip ir taip tada taip jei ne tada anaip

minde wrote:
skuelas wrote:

neina suprasti ten tų sudėtingų aiškinimų dokumentacijoje

Tai pacituok tą vietą kurios neina suprast.

http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/ … unction_if
Neina man suprasti ką kur rašyti kaip sudaryti tą salygą su update.

var_dump(0 == 'tekstas'); // TRUE. ar zinai kodel? :)

Re: salyga - jei taip ir taip tada taip jei ne tada anaip

Tau reikia kazko tokio?

UPDATE a, b SET a.i=IF(b.e=1 OR b.e=2, 1, 0) WHERE a.id=b.id

P.S. MySQL dokumentacija yra viena is aiskiausiu dokumentaciju (tu Java dokumentacijos nematei) :)

Re: salyga - jei taip ir taip tada taip jei ne tada anaip

Siaip patariu mokintis anglu kalba, jei nori ismokti programuoti, antraip bus labai sunku, nes nesuprasi ka dokumentacijose raso.

Re: salyga - jei taip ir taip tada taip jei ne tada anaip

skuelas wrote:

Neina man suprasti ką kur rašyti kaip sudaryti tą salygą su update.

Ką ir kur rašyti UPDATE sąlygoje, tu turi skaityti UPDATE dokumentacijoje:
http://dev.mysql.com/doc/refman/5.1/en/update.html

Jeigu yra neaišku kažkokia konkreti vieta - ją pacitavęs parašyk.

Toks dalykas kaip "ai nieko aš ten nesuprantu" reiškia, kad arba dar per anksti skaitai, arba atmestinai skaitai ir net nesistengi suprast. Tokiu atveju niekas ir nenorės tau pagelbėt, nes nerodai pats jokių adekvačių pastangų.

Dokumentacijose, programavimo srityje, visos specifikacijos rašomos vienodu stiliumi ir žymėjimu. Apie juos gali pasiskaityti kiekvienoje programavimo pradžiamokslio knygoje. Be šito dalyko - nei iš vietos. Be dokumentacijos - nei iš vietos. Niekas dar nesugebėjo kažką suprogramuoti nieko nesuprasdamas ir tik klausinėdamas forumuose.

Re: salyga - jei taip ir taip tada taip jei ne tada anaip

minde wrote:
skuelas wrote:

Neina man suprasti ką kur rašyti kaip sudaryti tą salygą su update.

Ką ir kur rašyti UPDATE sąlygoje, tu turi skaityti UPDATE dokumentacijoje:
http://dev.mysql.com/doc/refman/5.1/en/update.html

Jeigu yra neaišku kažkokia konkreti vieta - ją pacitavęs parašyk.

Toks dalykas kaip "ai nieko aš ten nesuprantu" reiškia, kad arba dar per anksti skaitai, arba atmestinai skaitai ir net nesistengi suprast. Tokiu atveju niekas ir nenorės tau pagelbėt, nes nerodai pats jokių adekvačių pastangų.

Dokumentacijose, programavimo srityje, visos specifikacijos rašomos vienodu stiliumi ir žymėjimu. Apie juos gali pasiskaityti kiekvienoje programavimo pradžiamokslio knygoje. Be šito dalyko - nei iš vietos. Be dokumentacijos - nei iš vietos. Niekas dar nesugebėjo kažką suprogramuoti nieko nesuprasdamas ir tik klausinėdamas forumuose.

Ta dokumentacija n nėra pritaikyta pradžiamoksliams, nes reikia kažko naujo žinot randi dokumentacijoje ką reikia bet aprašyta nelabai suprantamai - mandriai...

var_dump(0 == 'tekstas'); // TRUE. ar zinai kodel? :)

Re: salyga - jei taip ir taip tada taip jei ne tada anaip

skuelas wrote:
minde wrote:
skuelas wrote:

Neina man suprasti ką kur rašyti kaip sudaryti tą salygą su update.

Ką ir kur rašyti UPDATE sąlygoje, tu turi skaityti UPDATE dokumentacijoje:
http://dev.mysql.com/doc/refman/5.1/en/update.html

Jeigu yra neaišku kažkokia konkreti vieta - ją pacitavęs parašyk.

Toks dalykas kaip "ai nieko aš ten nesuprantu" reiškia, kad arba dar per anksti skaitai, arba atmestinai skaitai ir net nesistengi suprast. Tokiu atveju niekas ir nenorės tau pagelbėt, nes nerodai pats jokių adekvačių pastangų.

Dokumentacijose, programavimo srityje, visos specifikacijos rašomos vienodu stiliumi ir žymėjimu. Apie juos gali pasiskaityti kiekvienoje programavimo pradžiamokslio knygoje. Be šito dalyko - nei iš vietos. Be dokumentacijos - nei iš vietos. Niekas dar nesugebėjo kažką suprogramuoti nieko nesuprasdamas ir tik klausinėdamas forumuose.

Ta dokumentacija n nėra pritaikyta pradžiamoksliams, nes reikia kažko naujo žinot randi dokumentacijoje ką reikia bet aprašyta nelabai suprantamai - mandriai...

Dar karta pasikartosiu, kad mysql dokumentacija parasyta paprastai ir aiskiai be jokiu mandrybiu. Viskas gali mandrai atrodyti jei neturi baziniu pagrindu (kaip minejo minde).

Re: salyga - jei taip ir taip tada taip jei ne tada anaip

Neodan wrote:

Tau reikia kazko tokio?

UPDATE a, b SET a.i=IF(b.e=1 OR b.e=2, 1, 0) WHERE a.id=b.id

P.S. MySQL dokumentacija yra viena is aiskiausiu dokumentaciju (tu Java dokumentacijos nematei) :)

O kaip padaryti šitą užklausą kad rūšiuotų dar pagal tai order by a.dt desc limit 1

var_dump(0 == 'tekstas'); // TRUE. ar zinai kodel? :)

Re: salyga - jei taip ir taip tada taip jei ne tada anaip

Bet ir katrumas kai kurių forumo dalyvių :)

Ką tu nori rušiuot? čia yra update sakinys :)

MongoDB Certified Developer
MongoDB Certified DBA
Zend Certified Engineer

Re: salyga - jei taip ir taip tada taip jei ne tada anaip

to skuelas: gal vis del to eik tu pasimokinti pagrindu? antraip cia bus vargo vakariene.

Re: salyga - jei taip ir taip tada taip jei ne tada anaip

skuelas wrote:
Neodan wrote:

Tau reikia kazko tokio?

UPDATE a, b SET a.i=IF(b.e=1 OR b.e=2, 1, 0) WHERE a.id=b.id

P.S. MySQL dokumentacija yra viena is aiskiausiu dokumentaciju (tu Java dokumentacijos nematei) :)

O kaip padaryti šitą užklausą kad rūšiuotų dar pagal tai order by a.dt desc limit 1

Nu tai padėkit šitą susitvarkyti ir mano darbai su mysql baigsis.

var_dump(0 == 'tekstas'); // TRUE. ar zinai kodel? :)

Re: salyga - jei taip ir taip tada taip jei ne tada anaip

Kaip tau padėt? ši užklausa nieko negrąžina, kadangi nieko negražina, tai sunku tą nieką surikiuoti pagal a.dt DESC ....

MongoDB Certified Developer
MongoDB Certified DBA
Zend Certified Engineer

Re: salyga - jei taip ir taip tada taip jei ne tada anaip

Jei atvirai tai aplamai pirmą kartą pamačiau mysql'o oficialią dokumentaciją. :D
Sakyčiau tikrai gan labai išsamu, jeigu anglų bent kas antrą žodį supranti. (ir jeigu tas kas antras žodis nėra mysql'o f-jos kažkoks atributas. :D ). :D



skuelas wrote:
Neodan wrote:

Tau reikia kazko tokio?

UPDATE a, b SET a.i=IF(b.e=1 OR b.e=2, 1, 0) WHERE a.id=b.id

P.S. MySQL dokumentacija yra viena is aiskiausiu dokumentaciju (tu Java dokumentacijos nematei) :)

O kaip padaryti šitą užklausą kad rūšiuotų dar pagal tai order by a.dt desc limit 1

skuelas, tu bent skaityti moki?
Tau jau labai aiškiai parašė kas, kaip ir su kuo valgoma jeigu anglų nemoki - pasiimi žodyną ir vertiesi, nes programavime pagrinde anglų kalba eina. Nesuprasi jos - nesuprasi nieko. Tuoj žinoma prasidės visokie "neaiškink" ar panašiai tai...
"However, you cannot use ORDER BY or LIMIT with a multiple-table UPDATE."

Išvados būtų tokios:
1) Nesugebi pasinaudoti pateikta medžiaga apart gatavo sprendimo
2) Ne nuo to galo pradedi

Greičiau būtų jeigu duotum kuriam nors forumo nariui ant alaus ir jis parašytų tą struktūrą. Ir tu patenkintas ir visi kiti patenkinti..

Peace

Re: salyga - jei taip ir taip tada taip jei ne tada anaip

qutwala wrote:

Jei atvirai tai aplamai pirmą kartą pamačiau mysql'o oficialią dokumentaciją. :D
Sakyčiau tikrai gan labai išsamu, jeigu anglų bent kas antrą žodį supranti. (ir jeigu tas kas antras žodis nėra mysql'o f-jos kažkoks atributas. :D ). :D



skuelas wrote:
Neodan wrote:

Tau reikia kazko tokio?

UPDATE a, b SET a.i=IF(b.e=1 OR b.e=2, 1, 0) WHERE a.id=b.id

P.S. MySQL dokumentacija yra viena is aiskiausiu dokumentaciju (tu Java dokumentacijos nematei) :)

O kaip padaryti šitą užklausą kad rūšiuotų dar pagal tai order by a.dt desc limit 1

skuelas, tu bent skaityti moki?
Tau jau labai aiškiai parašė kas, kaip ir su kuo valgoma jeigu anglų nemoki - pasiimi žodyną ir vertiesi, nes programavime pagrinde anglų kalba eina. Nesuprasi jos - nesuprasi nieko. Tuoj žinoma prasidės visokie "neaiškink" ar panašiai tai...
"However, you cannot use ORDER BY or LIMIT with a multiple-table UPDATE."

Išvados būtų tokios:
1) Nesugebi pasinaudoti pateikta medžiaga apart gatavo sprendimo
2) Ne nuo to galo pradedi

Greičiau būtų jeigu duotum kuriam nors forumo nariui ant alaus ir jis parašytų tą struktūrą. Ir tu patenkintas ir visi kiti patenkinti..

Peace

Tu supranti kokia situacija: aš netuiu laiko mokytis aš tik užmetu akį greitai susirandu ir toliau ieškau ir pan nėra laiko gilintis man į mysql vėliau galbūt o dabar yra taip kad ateina darbavys sako žinai reikia pakeisti sistemą iš seno į naują... paaiškėja kad duombazės itin skiriasi ir sena daug tam tikrų duomenų nerinko o nauja juos renka o be tų duomenų normaliai neveiks sistema nauja... tai dabar man tik nervos, stresas daugiau nieko... liko tik ši užklausa kad galutinai sutvarkyt duomenų trūkumus man...
O jei būų su vienu stulpeliu

UPDATE a SET a.i=IF(b.e=1, 1, 0) WHERE a.id=b.id

su ORDER BY ...limit...

var_dump(0 == 'tekstas'); // TRUE. ar zinai kodel? :)

Re: salyga - jei taip ir taip tada taip jei ne tada anaip

Tavo darbo tikslas atnaujinti sistemą, o kaip tu ją gali atnaujinti nieko nemokėdamas?
Kaip tik tu ir turi mokytis jeigu nori pasiekti norimo rezultato arba užleisti savo vietą jau mokančiam, o gatavų spręndimų biuras yra: Darbo pasiūlymai kurie ir atitinka šiuo metu tavo poreikius, nes pilstoma čia iš tuščio į kiaurą, kaip pas politikus kokius.


UPDATE a SET a.i=IF(b.e=1, 1, 0) WHERE a.id=b.id

su ORDER BY ...limit...

O kame matai skirtumą order by a.dt desc limit 1 ir ORDER BY ...limit..., jeigu  "However, you cannot use ORDER BY or LIMIT with a multiple-table UPDATE."

Re: salyga - jei taip ir taip tada taip jei ne tada anaip

Sioje vietoje reiktu daryti 2 uzklausas o ne viena (pirmoji nustato reikiamo iraso id, o antroji paupdeitina reikiama irasa).