Topic: Dėl duomenų siuntimo POST metodu be formos pagalbos.

Sveiki,
man prisireikė tokio dalyko, kad galėčiau duomenis išsiūsti POST metodu nenaudojant formos.
Bandžiau su CURL, bet šiuo atveju kiek man žinoma lankytojas nenukreipiamas į originalų tinklapį į kurį siunčiami duomenys, o į CURL skripto failą.
Konkrečiau kalbant man reikia, kad tarkim aš skripte įrašau tam tikrus duomenis ir vartotojas paspaudęs paprasta linka būtų perkeltas į duomenų priėmimo URL, bet be jokių užslėptų formų ir t.t. :)
Tikiuosi aiškiai pasakiau.

Re: Dėl duomenų siuntimo POST metodu be formos pagalbos.

gali takim duomenis issiusti su ajaxu ir po to redirektinti kur reikia, arba parasyti viska ant ajaxo ir neredirektinti niekur.... kitoks budas kazkaip nesauna i galva

MongoDB Certified Developer
MongoDB Certified DBA
Zend Certified Engineer

Re: Dėl duomenų siuntimo POST metodu be formos pagalbos.

sesijos netinka?

Re: Dėl duomenų siuntimo POST metodu be formos pagalbos.

evaldas: reikėtų, kad patikslintum ką konkrečiau tu nori pasiekti, nes dabar gaunasi taip: vartotojas turi kreiptis į puslapį, duomenys siunčiami POST metodu, bet formos neturi būti.. čia kažkas kertasi su logika.

Jeigu darytum su ajax'u, kaip siūlė zygis, tai susidurtum su problema, kad atlikus kažkokį redirect'ą nematytum to rezultato, kuris būtų gaunamas per POST'ą, nebent tas script'as priklauso tau ir gali jame valdyti atvaizdavimą atitinkamam vartotojui.

Re: Dėl duomenų siuntimo POST metodu be formos pagalbos.

nu jo manasis variantas labiau tinkamas jei reikia kazkokius duomenis issiusti ir redirektini kur matosi bendriniai duomenys, tarkim kokia nors statistika ir pan

MongoDB Certified Developer
MongoDB Certified DBA
Zend Certified Engineer

Re: Dėl duomenų siuntimo POST metodu be formos pagalbos.

Na yra toks dalykas, kaip tiesioginis paslaugų apmokėjimas iš tinklapio, visi duomenys privalo būti siunčiami tiekėjui POST metodu lygiai taip pat, kaip siunčiant formos pagalba, tačiau su formom daryti nesaugu, kadangi man reikia siūsti dalį tokių duomenų kurių vartotojas jokiais būdais negalėtu pamatyti.

Pavyzdys, kaip atrodytų forma:
<form action="http://tiekejas.lt/info/post/index.php" method="post">
<input type="text" name="informacija"/>
<input type="submit" value="Sumoketi"/>
</form>

Na va skriptas turėtu atlikti tą patį, kaip šiuo atveju paspaudus buttona ir kreiptis tiesiogiai http://tiekejas.lt/info/post/index.php

Re: Dėl duomenų siuntimo POST metodu be formos pagalbos.

evaldas wrote:

Na yra toks dalykas, kaip tiesioginis paslaugų apmokėjimas iš tinklapio, visi duomenys privalo būti siunčiami tiekėjui POST metodu lygiai taip pat, kaip siunčiant formos pagalba, tačiau su formom daryti nesaugu, kadangi man reikia siūsti dalį tokių duomenų kurių vartotojas jokiais būdais negalėtu pamatyti.

Pavyzdys, kaip atrodytų forma:
<form action="http://tiekejas.lt/info/post/index.php" method="post">
<input type="text" name="informacija"/>
<input type="submit" value="Sumoketi"/>
</form>

Na va skriptas turėtu atlikti tą patį, kaip šiuo atveju paspaudus buttona ir kreiptis tiesiogiai http://tiekejas.lt/info/post/index.php

Kalbi apie mokėjimai.lt? Tai prie šiandieninės situacijos niekaip nepasieksi kad ir duomenys būtų nupostinami iš vartotojo pusės, ir nebūtų formos su POST metodu, ir vartotojas nieko nematytų ir vartotojui būtų viskas parodoma, kas susiję su apmokėjimais.

Kitaip sakant - taisyk sistemą savo pusėje.

Re: Dėl duomenų siuntimo POST metodu be formos pagalbos.

<input type='hidden' value='Vartotojui nematomi duomenys kuriuos nori perduoti' />

Re: Dėl duomenų siuntimo POST metodu be formos pagalbos.

aegis wrote:

<input type='hidden' value='Vartotojui nematomi duomenys kuriuos nori perduoti' />

Vartotojui nematomi reiškia nematomi ir per view-source, reiškia jie yra tik serveryje, o klineto pusėje nėr. čia mano supratimu.

Arba tada reikėtų apibrėžti, kad "eiliniui vartotojui nemartomi".

10 (edited by evaldas 2008-12-19 22:08:33)

Re: Dėl duomenų siuntimo POST metodu be formos pagalbos.

minde wrote:
aegis wrote:

<input type='hidden' value='Vartotojui nematomi duomenys kuriuos nori perduoti' />

Vartotojui nematomi reiškia nematomi ir per view-source, reiškia jie yra tik serveryje, o klineto pusėje nėr. čia mano supratimu.

Arba tada reikėtų apibrėžti, kad "eiliniui vartotojui nemartomi".

Taip mokejimai.lt sistemai reikia. Teisingai minde, negali būti matomas ir per source vieweri.

Kvailai mokėjimai.lt padarė, kad viskas per POST, GET būtų žymiai paprasčiau, kaip ir visur. Parašiau adminam dėl formos, tipo ar GET niekaip negalima būtų man atrašė:

Si forma ir nera butina, bet uzklausa jus galite siusti tik POST metodu.

Na tiek to.. Bet ačiū žmonės už aktyvumą ;)

Re: Dėl duomenų siuntimo POST metodu be formos pagalbos.

Na aš nematau, kaip tu per GET metodą perduotum duomenis, kurių nematytų vartotojas.

šiai dienai "slapti" duomenys, kuriuos tu norėtum slėpti nuo vartotojo gali būti, mano manymu, tik du: merchant_id ir order_id. Pirmojo kažkaip pakeisti/paslėpti nelabai įmanoma, nes jis naudojamas identifikacijai mokėjimai.lt sistemoje, o order_id gali jau koduoti kaip nori.

Galbųt dar kalba eina apie kaina, bet kainos negali slėpti nuo vartotojo, nebūtų logikos.

O ką ten dar daugiau slėpti?

Re: Dėl duomenų siuntimo POST metodu be formos pagalbos.

kažkur kažkada buvau aptikęs, kad lyg ir galima siųsti duomenis kaip post metodu be formos. Lyg ir su php funkcija header() :) Tiksliau html headerį atitinkamą nusiunti :)

Re: Dėl duomenų siuntimo POST metodu be formos pagalbos.

va, radau http://www.zend.com/zend/spotlight/mimocsumissions.php
pirmas linkas gūglej pagal užklausą "post without a form"....gėda :)

Re: Dėl duomenų siuntimo POST metodu be formos pagalbos.

aegis: pirma paskaityk apie ką kalba eina.
a) POST'as turi vykti iš kliento pusės;
b) kliento pusėje neturi matytis tam tikri siunčiami duomenys;

Re: Dėl duomenų siuntimo POST metodu be formos pagalbos.

nu tai ir susikrauni i sesija tai ka reikia, o po formos submito pasiimi is jos....

MongoDB Certified Developer
MongoDB Certified DBA
Zend Certified Engineer

Re: Dėl duomenų siuntimo POST metodu be formos pagalbos.

zygis wrote:

nu tai ir susikrauni i sesija tai ka reikia, o po formos submito pasiimi is jos....

Ne (-;

POST'inimas turi vykti į trečių šalių puslapį (mokejimai.lt), kur tie visi duomenys reikalingi. Taip pat visas rezultatas iš mokejimai.lt turi būti matomas vartotojui, kad jis toliau galėtų kažką tame puslapyje nuveikti (pvz.: apmokėti už prekes/paslaugas).

Re: Dėl duomenų siuntimo POST metodu be formos pagalbos.

ai jo, praleidau sia dali :)
nu tada galima su ajax susukti :D nusiunti i kita skripta ka iveda vartotojas, is sesijos pasiimi "slaptus" duomenis ir siunti jau kur reikia

MongoDB Certified Developer
MongoDB Certified DBA
Zend Certified Engineer

Re: Dėl duomenų siuntimo POST metodu be formos pagalbos.

minde, pripažinsiu - neperskaičiau iki galo kas tame zend puslapyje parašyta, tik akim staigiai pramečiau ir kiek supratau ten rašoma apie tai, kaip nusiųsti duomenis post metodu be formos. Neteisingai supratau?