MVC

Iš PHP, MySQL.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

MVC - (Model-View-Controller) - veikimas yra paremtas programos kodo atskyrimo principu. Tai reiškia, kad programa yra išskaidoma į tokias dalis, kad jų funkcionalumas/poreikiai nepersidenginėtų. Šis principas yra taikomas daug kur. Vienas iš pavyzdžų būtų [x]HTML ir CSS. [x]HTML kalbos paskirtis yra nurodyti dokumento struktūrą, kai tuo tarpu CSS nurodo, kaip pats dokumentas turėtų atrodyti. Objektiškai orientuotame programavime šis principas atsispindi išskaidant užduočių atlikimą į objektus ir jų metodus.


Pačiame MVC šis principas pasireiškia logikos, prezentacijos ir turinio atskirymu. Kaip jau ir žinote MVC reiškia Model-View-Controller. Trys dalys atsakingos už savo “veiklos sritį”.


Model - tam tikros srities duomenų valdymo/pateikimo vienetas. Jeigu skamba per sudėtingai, štai paprastesnis apibūdinimas: modelis gali būti atsakingas už mokesčių apskaičiavimą tam tikram pristatymui iš internetinės svetainės, privalo patikrinti ar šiandien yra tam tikro vartotojo gimtadienis, išsiųsti mėnesines naujienas el. paštu prenumeratoriams ir pan.


View - suteikia programos modeliui išvaizdą, tinkamą vartotojui suprasti (formos, sąrašai, etc.). Web aplikacijos tai ne kas kita kaip sugeneruotas HTML/CSS kodas.


Controller - atsako už modelio valdymą bei “vaizdų” pateikimus pagal atitinkamus veiksmus (vartotojo interakciją): mygtuko paspaudimas, teksto įvedimas ir pan.

Asmeniniai įrankiai